В Україні вперше діятиме окрема заборона на вилов щуки

 • Для успішного відновлення популяцій цього цінного виду прісноводних хижаків в Україні заборонять вилов щуки.

  Уже з 15 лютого, відповідно до нових Правил любительського і спортивного рибальства, у всіх рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) встановлюється заборона на добування (вилов) щуки на період нересту, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на Державне агенство меліорації та рибного господарства України.

  Заборона діятиме до 31 березня. В Україні вона вводиться вперше і відповідатиме логіці процесу розвитку цього виду риб.

  “Адже щука – одна з небагатьох риб наших водойм, нерестова активність якої починається за температури води 3-5°C, що є нижчою порівняно з нерестовими температурами інших видів”, – зазначають в дописі.

  З метою захисту плідників у переднерестовий та нерестовий періоди, термін нерестової заборони на вилов щуки має поширюватися не тільки на період відкладення ікри, але й на час переднерестової активності. Адже безпосередньому нересту щуки передує переднерестова міграція, під час якої відбувається остаточне дозрівання ікри у самок та молок у самців. А особливої охорони її плідники потребують під час масових нерестових міграцій, протягом яких щука є дуже вразливою до вилову.

  “Водночас звертаємо увагу, що за незаконне добування щуки передбачено покарання від адміністративної до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків. Компенсація за один незаконно виловлений екземпляр щуки становить 3 468 грн. Нагадуємо рибалкам також і про заборону вилову риби на зимувальних ямах, яка діятиме до початку весняно-літньої нерестової заборони 2023 року”, – йдеться в дописі.

  До теми: На Косівщині зафіксували сказ великої рогатої худоби

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!