В Україні вперше збили російську ракету за допомогою застосунку “єППО”

 • Ракету не могли побачити локаційні пристрої через особливості рельєфу місцевості, однак завдяки додатку “єППО” смертоносну ціль вдалося знищити.

  Вранці 22 жовтня над Україною збили ворожу ракету, яку вперше відстежили за допомогою мобільного застосунку “єППО”.

  Про це повідомив один із розробників програми Геннадій Сульдін у фейсбуці.

  За його словами, перше “бойове застосування” застосунку “єППО” відбулося на півдні України.

  “Калібр” летів на дуже малій висоті, завдяки особливостям рельєфу місцевості локаційно не спостерігався. Але декілька пильних громадян побачили і одразу сповістили військових за допомогою додатка єППО. Наші зенітники за кілька секунд отримали цілевказання, мали достатньо часу та без зайвих проблем, як на тренажері, збили “Калібр” з ПЗРК “Ігла”, — розповів один із розробників застосунку.

  Сульдін каже, що система спрацювала саме так, як мріяли розробники в травні на початку роботи над застосунком. За його словами, “єППО” замислювався саме як засіб відстеження низьколітальних крилатих ракет, передовсім ворожих “Калібрів”. Загроза типу іранських “шахідів” з’явилася значно пізніше.

 • Крім того, розробник наголосив, що для “єППО” великою цінністю є дані з сільської місцевості про ворожі ракети і безпілотники. Тому встановити застосунок і навчитися ним користуватися потрібно якомога більшій кількості українців.

  Читайте також: На Каховській ГЕС немає стільки вибухівки, щоб Росія змогла підірвати станцію, – розвідка

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!