В Україні вперше зробили трансплантацію підшлункової залози

У львівській міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги вперше зробили трансплантацію підшлункової залози ввечері 6 серпня.

Про це повідомив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов. Але це не перша транплантація, яку робили в цій лікарні та Україні загалом, пише “УП. Життя”.

“В нашій країні практично вночі була вперше зроблена трансплантація підшлункової залози. Загалом зробили три операції: пересадку серця, пересадку нирки, і третя операція – людині зробили пересадку нирки та підшлункової залози”, – розповів Степанов.

За словами Степанова, питання трансплантації є “надпріоритетом для МОЗ”.

“Ми хочемо за 2,5-3 роки здобути трансплантаційну незалежність, щоб ми наших громадян не відправляли за кордон.  Бо ми щороку відправляємо їх, перераховуємо гроші. Наприклад, в цьому році мільярд гривень у нас закладено на лікування людей за кордоном.

Якщо ми будемо говорити про суми коштів, які ми витрачаємо на лікування за кордоном, і розвинемо трансплантацію в нашій країні, то кількість людей, яким ми врятуємо життя, збільшиться в рази”, – додав міністр.

За його словами, в Україні трансплантації коштують дешевше, інколи в 4-5 разів.

“Кожного року в нас трансплантації потребують майже 5 тисяч осіб. Кожного дня в нас помирає приблизно дев’ять людей, які не дочекалися трансплантації”, – розповів Степанов.

Читайте також: В Україні за добу зафіксували 1453 випадки COVID-19, на Прикарпатті – 131

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!