В Україні введуть в обіг пам’ятні монети (фото)

 • Національний банк України вводить в обіг пам’ятні монети “Євген Коновалець” та “Спадок”.

  Про це повідомили на сторінці Національного банку України, пише “Галицький кореспондент“.

  Пам’ятна монета “Євген Коновалець” номіналом 2 гривні, продовжує серію “Видатні особистості України”, вона присвячена військовому і політичному діячеві Євгену Михайловичу Коновальцю.

  Монету виготовили з нейзильберу, категорія якості карбування – “спеціальний анциркулейтед”, маса – 12,8 г, діаметр – 31,0 мм, тираж – 35 000 штук. Гурт монети – рифлений.

  На аверсі монети розмістили:

  • на тлі калинової гілки, яка обрамлює монету ліворуч, малий Державний Герб України угорі, праворуч від якого напис УКРАЇНА;
  • по центру, на дзеркальному тлі, – фалеристична пам’ятка часів визвольних змагань у вигляді монограми з двох літер “С”, переплетених гілкою червоної калини, – відзнака “Стрілецька Рада”; праворуч від якої – слова Є. Коновальця: “…БУДЕМО/ МАТИ СИЛУ,/ ТОДІ ВИЙДЕМО/ ПОБІДНО/ З НАЙГІРШОГО/ ЛИХОЛІТТЯ/ І ЗДОБУДЕМО/ ВСЕ, ЩО НАМ/ ТРЕБА” та його факсиміле;
  • унизу: номінал монети – 2 ГРИВНІ та рік карбування монети – 2021; логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (ліворуч від фалеристичної пам’ятки).

  На реверсі монети на дзеркальному тлі зобразили стилізований портрет Євгена Коновальця, ліворуч від якого напис ОУН та стилізований тризуб з мечем; праворуч написи: ЄВГЕН КОНОВАЛЕЦЬ (півколом), роки життя 1891 – 1938 (унизу).

  Художники: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук. Скульптор – Володимир Атаманчук. Програмне моделювання – Юрій Лук’янов.

  Ще одна пам’ятна монета “Спадок” номіналом 10 гривень, присвячена розкриттю в художньо-образній манері народного мистецтва, явищ культури, науки, побуту, що залишились від попередніх поколінь і представлені прадавнім символом Сонця, життєвої сили, еволюції всесвіту і життя взагалі, надбанням видатної універсальної цінності матеріальної та духовної культури нашого народу, що зустрічається на писанках, вишиванках, в орнаментах.

  Монету виготовили зі срібла 925 проби, категорія якості карбування – “спеціальний анциркулейтед”, маса дорогоцінного металу в чистоті – 31,1 г, діаметр – 38,6 мм, тираж – 4 000 штук. Гурт монети гладкий із заглибленими написами позначення металу та його проби – Ag 925, маси в чистоті – 31,1 г і логотипом Банкнотно-монетного двору Національного банку України. Елемент оздоблення – локальна позолота, вміст золота в чистоті не менше ніж 0,002 г.

  На аверсі монети розмістили:

  • угорі малий Державний Герб України (позолочений), над яким – рік карбування монети – 2021;
  • унизу півколом написи: УКРАЇНА і 10 ГРИВЕНЬ;
  • у центрі зображено прикрашену знаками-символами, оберігами, візерунками спіраль – багатозначний символ еволюції Всесвіту, розвитку, безперервності, ритму дихання і самого життя.

  На реверсі монети в оточенні стилізованої рослинності, що символізує пейзажі, краєвиди нашої країни, зображено козака Мамая (елемент оздоблення – позолота), який є своєрідним втіленням українського характеру. Козак тримає стилізоване українське небо, українську культуру, весь багатовіковий “спадок” народу. Угорі розміщено напис СПАДОК.

  Художники: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук. Скульптори: Анатолій Демяненко, Володимир Дем’яненко.

 • Пам’ятні монети є дійсним платіжним засобом України та обов’язкові до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви та для переказів. Про дату реалізації цих монет в Інтернет-магазині Національного банку України повідомлять додатково.

  Читайте також: на Прикарпатті працівник банку привласнив 400 тисяч клієнтських грошей

   

   

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!