В Україні заборонили експортувати гречку

Вчора, 2 квітня, на позачерговому засіданні Уряд прийняв постанову «Про внесення змін у додаток 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2019 р. № 1109», якою забороняється до 1 липня експортувати гречку на зовнішні ринки.

Про це повідомляє Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Постанова запроваджує тимчасовий – до 1 липня – режим ліцензування та квотування експорту гречки та зерна гречки лущеного. Встановлено нульовий обсяг квоти для зазначених товарів.

Заборона на експорт гречки є тимчасовим заходом, необхідним для захисту внутрішнього ринку (нагадаємо, що свої кордони для експорту гречки тимчасово закрили Білорусь, Росія та Казахстан).

Зараз ситуація на українському ринку є стабільною. Уряд весь час має діалог з виробниками та рітейлерами. Україна вестиме переговори з головними країнами-виробниками щодо зняття заборон з метою підтримання міжнародної продовольчої безпеки та відновлення нормальних умов міжнародної торгівлі. Також міністерство закликатиме українські аграрні підприємства збільшувати посівні площі під гречкою“, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, через карантин у Франківську найбільше постраждає малий бізнес, – економіст

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!