В Україні залишилось понад 8 тисяч церков Московського патріархату

 • Найбільше – на Київщині, Хмельниччині та Вінниччині.

  589 українських релігійних громад з початку повномасштабного вторгнення в Україні перейшли від патріархату країни-агресора до ПЦУ.

  Найбільше релігійних установ змінили свій патріархат на Київщині (138), Хмельниччині (125) та Вінниччині (67).

  Наразі 8193 церкви Української православної церкви (Московського патріархату) продовжують працювати в країні. 99% або ж 8119 з них, попри вимоги закону, й досі не показали приналежність до патріархату країни-агресора у своїй назві, свідчать дані “Опендатабот”.

  За майже два роки лише 59 релігійних установ примусово отримали назви, що показують зв’язок з РФ, в Єдиному державному реєстрі. Варто зазначити, що всі ці перейменування відбувалися протягом першого року повномасштабного вторгнення. У 2023 році жодна з релігійних установ не отримала такої назви у ЄДР.

  Від початку великої війни лише 8 релігійних установ перейшли до ПЦУ, отримавши примусову назву в Єдиному державному реєстрі.

  Найбільше церков, пов’язаних з країною-агресором, зафіксовано на Донеччині – 683. Значна кількість релігійних установ УПЦ також залишилась на Вінниччині – 534. До антирейтингу потрапили Дніпропетровщина (527) й знову Хмельниччина – 506 релігійних установ.

  Нагадаємо, напередодні повномасштабного вторгнення РФ в Україні вступили в силу зміни до закону «Про свободу совісті та релігійні організації». Згідно з новими правилами, церкви та релігійні установи мали змінити свою назву в Єдиному державному реєстрі так, аби було зрозуміло, що організація належить до Московського патріархату. У протилежному випадку такі зміни вносяться примусово.

  До теми: В Івано-Франківську розпочався Міжнародний фестиваль «Коляда на Майзлях» (програма)

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!