В Україні запровадять офіційний День батька

 • В Україні хочуть офіційно запровадити День батька.

  Згідно з проектом указу, який є у розпорядженні BBC News Україна, відзначатимуть День батька щороку у третю неділю червня, тобто в 2019 він припадає на 16 червня.

  Відповідний указ ще має підписати президент, проте його уже підтримав уряд.

  Традиція відзначати цей день саме у червні походить зі США, де у 1966 році президент Ліндон Джонсон оголосив третю неділю червня Днем батька.

  Неофіційно День батька в Україні відзначали або у третю неділю червня, або ж у третю неділю вересня. У 2013 році другу дату підтримав Кабінет Міністрів, який запропонував надати їй офіційного статусу, проте Віктор Янукович відповідний указ так і не підписав.

  Міністерство соціальної політики та віце-прем’єр Іванна Климпуш-Цинцадзе, які виступили з цією ініціативою зараз вважають, що запровадження офіційного Дня батька логічне, бо в Україні є День родини (8 липня), День матері (друга неділя травня) та День захисту дітей (1 червня).

  За їх словами, це має сприяти підвищенню статусу чоловіка як батька.

 • “Роль батька у вихованні дитини ніким не заперечується, але суспільство сприймає потребу залучення чоловіків до участі у вихованні дитини достатньо інертно”, — йдеться у супровідній записці до проекту указу.

  Урядовці вважають, що аби стати рівноправними хлопчики та дівчатка вже зараз мають бачити важливість рівноправності чоловіка-батька і жінки-матері як рівнозначних у сім’ї, суспільстві, державі”.

  Нагадаємо, багатодітний батько з Франківська потребує грошей на лікування

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!