В Україні запроваджують воєнний стан. Це стало відповіддю на військову операцію, яку Росія почала проти України в ніч на 24 лютого.
Про введення воєнного стану на всій території держави заявив президент Володимир Зеленський у терміновому зверненні до громадян вранці 24 лютого, передає 24 канал.
“Росія здійснила удари по нашій військовій інфраструктурі і по наших прикордонниках, їх загонах. У багатьох містах України було чутно вибухи. Ми вводимо воєнний стан на території всієї нашої держави”, – заявив український лідер.
Він також повідомив, що вже провів переговори з президентом США Джо Байденом і запевнив: Сполучені Штати вже готують міжнародну підтримку для України.
Окрім того, президент закликав українців не панікувати, по можливості залишатися вдома.
“Армія працює, працює весь сектор безпеки й оборони України. На зв’язку з вами буду постійно я, РНБО, Кабінет Міністрів України. Незабаром я знову вийду на зв’язок. Без паніки, ми сильні, ми всіх переможемо. Слава Україні!” – додав Зеленський.
Що варто знати про воєнний стан
Зауважимо, що запровадження відбувається у кілька етапів:
- Рада національної безпеки і оборони України подає пропозицію про запровадження воєнного стану президенту.
- Президент видає указ про введення воєнного стану.
- Верховна Рада збирається на засідання щодо затвердження указу президента.
- Після затвердження указ підлягає негайному оголошенню через засоби масової інформації або оприлюдненню в інший спосіб.
Що таке воєнний стан
Воєнний стан – це особливий правовий режим, що вводиться в країні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу. Воєнний стан передбачає надання відповідним органам державної влади повноважень, необхідних для відвернення загрози та забезпечення національної безпеки, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини.
Читайте також: Україна закликала своїх громадян негайно покинути Росію