В Україні запустили “Е-кадастр” заповідників і природних парків

 • У Києві презентували відкритий електронний державний кадастр територій та об’єктів природно-заповідного фонду.

  Проєкт представив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський, передає “Укрінформ“.

  Він розповів, що кадастр містить відкриті дані про території природо-заповідного фонду з межами, назвами, категоріями, площами, найменуваннями землекористувача, датою ухвалення рішення про створення та відповідним документом, розташуванням, адресою та контактною інформацією землекористувача.

  Як зазначив Абрамовський, уся інформація є надійно захищеною і при цьому доступною для кожної людини.

  “Вся інформація щодо об’єктів організації, створення того чи іншого об’єкта природо-заповідного фонду зберігатиметься в оцифрованому вигляді й може бути використана при плануванні подорожі та відпочинку, оформленні земельних ділянок, плануванні бізнесу, здійсненні громадського контролю, розробці документів просторового проєктування, щоб громади розуміли, де є кордони природо-заповідного фонду і правильно формували земельні ділянки”, – сказав міністр.

  Зазначається, що кадастр створили вперше за 30 років незалежності України. У базу внесуть дані про 8633 території та об’єкти природно-заповідного фонду України. Наразі вона заповнена на 80%.

 • Відтепер громади чітко розумітимуть, де можливо планувати розвиток своїх територій з урахуванням природоохоронної складової. А правоохоронці – швидше встановлюватимуть наявність статусу ПЗФ на тій чи іншій ділянці та запобігатимуть або вчасно реагуватимуть на будь-які порушення та злочини проти природи.

  Електронний державний кадастр територій та об’єктів природно-заповідного фонду розташований на вебпорталі “ЕкоСистема, який об’єднує багато сервісів, адміністративних послуг, реєстрів, власниками яких є Міндовкілля або дотичні центральні органи виконавчої влади, які координуються міністерством.

  Читайте також: Ринок землі в Україні: кількість угод перевищила 6,5 тисяч

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!