В Україні запустили онлайн-платформу про усиновлення

 • В Україні запустили єдину державну онлайн-платформу про усиновлення та сімейне виховання дітей «Україна для кожної дитини».

  Це перший крок до діджиталізації системи догляду та підтримки дітей, повідомили в Міністерстві соціальної політики України.

  «Україна для кожної дитини» – онлайн-платформа, де в єдиному місці можна знайти необхідну інформацію та ресурси, що стосуються усиновлення і влаштування дітей в сімейні форми виховання:

  отримати покроковий алгоритм дій, щоб прийняти дитину у свою сім’ю;

  дізнатися про усиновлення, сімейні форми виховання та патронат;

  скористатися «Лінією турботи» та знайти потрібного експерта чи експертку;

  дізнатися про освітній онлайн-курс «Народжені серцем» для майбутніх усиновлювачів;

  почути історії дітей і родин, які вже мають досвід усиновлення або виховання в сімейних формах. 

 • «Від 14 до 27% українців знають про сімейні форми виховання дітей, такі як опіка та піклування, прийомна сім’я та велика прийомна сім’я або дитячий будинок сімейного типу. Дещо більше – 42% – про усиновлення. А ось про патронат взагалі відомо тільки 5% нашого суспільства. Завдяки онлайн-платформі «Україна для кожної дитини» ми хочемо змінити ситуацію. Наша мета – розказати, яким чином можна тут і зараз допомогти дитині, яка з тих чи інших причин залишилася без піклування батьків. Чим більше суспільство знатиме про це – тим більше можливостей буде у дітей зростати в сімейному оточенні», – зазначила очільниця Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей Ірина Тулякова.

  Також на платформі відкрили доступ до нового онлайн-курсу про усиновлення «Народжені серцем», який допоможе розібратися в усіх аспектах цього процесу: від юридичних моментів до психологічної підготовки майбутніх батьків. Курс складається з чотирьох модулів та містить відеолекції для тих, хто планує прийняти у свою родину дітей-сиріт чи дітей, позбавлених батьківського піклування.

  Навчання безплатне, а під час його проходження учасники та учасниці курсу знайдуть відповіді на численні запитання та більш впевнено й усвідомлено прийматимуть таке важливе рішення, як усиновлення дитини. Онлайн-курс є додатковим ресурсом, а не альтернативою обов’язковій підготовці кандидатів, яку вони мають пройти відповідно до законодавчих вимог.

  До теми: В Україні спростили процедуру усиновлення: що змінилося

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!