В Україні запустили портал, який фіксує злочини окупантів

 • Єдиний національний портал “Скажи правду” створений Міністерством юстиції для збору доказів порушень прав людини та фіксації злочинів російських військових, повідомляє “Галицький кореспондент”.

  Щоб зафіксувати порушення прав людини та/або скоєний злочин, необхідно описати факт порушення прав людини загарбником. Також долучити наявні докази: фото, відео, документи, інформацію про свідків, жертв події.

  Докази передадуть у європейський суд з прав людини і міжнародний суд ООН.

  Приклади порушень прав людини та інших злочинів:

  Злочини проти особи: вбивство, катування, знущання та погрози, викрадення, умисні тілесні ушкодження, розстріл цивільних, обстріл місць перебування мирного населення, зґвалтування, незаконне позбавлення волі.

  Злочини проти майна: знищення, заволодіння та пошкодження майна (будинки, квартири, автомобілі, товари в магазині, ін.), мародерство, пограбування тощо.

  Порушення права на особисте та приватне життя:
  обшуки приватних будівель та бізнесу, тиск на родини політичних в’язнів, вторгнення в будинки, позбавлення житла та примусове виселення, примушування до отримання російського паспорту.

  Порушення права на свободу віросповідання
  та переслідування за релігійними ознаками.

  Право на свободу зібрань
  : перешкоджання проведенню та участі в мітингах та мирних зборах, штрафи за таку участь.

  Свобода пересування:
  депортація, примушення до переселення та евакуації, заборона виїзду чи в’їзду на тимчасово окуповану територію, перешкоджання залишити небезпечну територію, примусове вивезення в РФ тощо.

  Інше: примушування до участі у війні на боці РФ, розташування військових поруч з цивільними об’єктами (житловими будинками, школами, лікарнями тощо) або в оточенні цивільних (прикриття цивільним населенням).

 • Геноцид: дії, що здійснюються з наміром знищити, повністю або частково, будь-яку національну, етнічну, расову чи релігійну групу як таку.

  Тероризм:
  будь-яка дія, яка має на меті спричинити смерть чи тяжке тілесне ушкодження цивільній чи іншій особі, яка не бере активної участі у бойових діях у ситуації збройного конфлікту, а також дії спрямовані проти невійськових об’єктів підвищеної небезпеки, якщо метою такої дії за її характером чи контекстом є залякати населення або змусити уряд чи міжнародну організацію вчинити чи утриматися від будь-яких дій.

  З порталом “Скажи правду” можна ознайомитися тут.

  Читайте також: На вимогу СБУ заблокували майже 500 проросійських Youtube-каналів з аудиторією понад 15 млн підписників

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!