В Україні запустили у тестовому режимі «реєстр педофілів»

 • Єдиний реєстр осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та недоторканості малолітніх працює в тестовому режимі. Наразі в ньому містяться дані про 171 особу.

  Про це повідомляє “Укрінформ”.

  «В Україні запустили й почали наповнювати так званий реєстр педофілів. Поки що реєстр працює у тестовому режимі. Станом на сьогодні у цьому реєстрі вже містяться дані про 171 особу, яка була притягнута до відповідальності та відбуває покарання за сексуальні злочини проти неповнолітніх», – йдеться в повідомленні.

  Зазначається, що Міністерство юстиції разом із органами прокуратури та суду наповнює реєстр, вивчаючи особові справи засуджених за аналогічні злочини, аби навіть після відбуття покарання інформація про них зберігалася у цій базі даних.

  «Україна на шляху цифровізації своїх процесів і ось запровадження такого реєстру це один із елементів цифровізації. Ми зможемо користуватися повноцінно таким процесом із часом. Дійсно, коли він буде абсолютно наповнений”, – пояснила заступник міністра юстиції Олена Висоцька в ефірі телеканалу «Україна 24», частина відео з якого опублікована на сторінці Мін’юсту.

  За її словами, зараз це така тестова експлуатація і дуже багато нормативних перепон по наповненню.

  “Ми не можемо, наприклад, засуджену особу за певною статтею внести в такий реєстр, доки не буде ухвали суду відносно цієї особи, в якій прямо буде передбачено внести дані про таку особу в реєстр. Це певний захист прав людини. Це абсолютно цивілізований крок, але він дещо ускладнює реалізацію цього проєкту», – пояснила заступник.

  Вона зауважила, що наразі Мін’юст працює з органами прокуратури та судовими органами, «для того, щоб ті засуджені, які вже є в Україні за ці злочини, для того, щоб щодо них були окремі ухвали суду для того, щоб в нас буда юридична правова підстава їх внести (до реєстру – ред.)».

  Читайте також: Рада ухвалила закон про відкритий реєстр педофілів і їх хімічну кастрацію

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!