В Україні звільнять 218 прокурорів

 • 218 прокурорів ГПУ не подали заяви про намір пройти атестацію та працювати в нових органах прокуратури.

  Таким чином вони самостійно відмовились від атестації для переведення в Офіс Генерального прокурора. В їх число входять також прокурори, які, всупереч Закону та Порядку проходження прокурорами атестації, подали заяви, які не відповідають встановленій формі. Вони підлягають звільненню згідно з законодавством.

  Водночас, 11 277 прокурорів (з них 1082 – в ГПУ), тобто більше 96%, подали такі заяви за встановленим зразком.

  Нагадаємо, згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури», що набув чинності 25 вересня 2019 року, прокурори можуть бути переведені до нових органів прокуратури, що будуть створені, лише у разі успішного проходження ними атестації.

  Закон визначає, що для проходження атестації і переведення до нових органів прокуратури прокурори подають заяви Генеральному прокурору, в яких повинно бути зазначено про намір пройти атестацію, надано згоду на обробку персональних даних, на застосування процедур та умов проведення атестації. Форма та порядок подачі заяви визначаються Порядком проходження прокурорами атестації, затвердженим наказом Генерального прокурора.

   

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!