Цьогоріч виповнилося 80 років з дня народження українського поета, перекладача та правозахисника Василя Стуса. Відтак письменниця, доктор філологічних наук Ольга Деркачова розповіла студентам Університету третього віку про відомі і маловідомі сторінки цієї постаті.
Народився Стус 6 січня 1938 року на Вінничині. Саме тому у цей день українці відвідали його могилу, провели конференції та інші відзначення. Втім своїм його вважають не тільки на Вінниччині, а й на Донеччині, адже він тривалу частину життя прожив саме тут.
«Навколо постаті Василя Стуса було багато різних міфів, – розповіла Деркачова. – Один із них те, що його пробували висунути на Нобелівську премію».
Цього року йому б виповнилося 80, акцентує письменниця, а це не 150, і навіть не 100. Він міг ще жити. І страшно стає від того, що люди, які причетні до його знищення живуть далі, отримуючи відзнаки та медалі.
«У нього була одна важлива риса, – продовжила Ольга Деркачова, – він ніколи не мовчав. Наприклад, писав до Спілки письменників щодо беззахисності людей перед системою. Багато боровся за права людей».
Оскільки з поняттям Стус пов’язані концтабори, то Деркачова зупинилася на цій темі. Розповідала про історію виникнення, найвідоміші концтабори тощо.
Наступне заняття у четвер, 5 квітня, о 15 год. за адресою м. Івано-Франківськ, вул. Пилипа Орлика, 4.
До речі, на минулому тижні в Університеті третього віку готувалися до Великодня.