У франківському Університеті третього віку говорили про Василя Стуса

 • Цьогоріч виповнилося 80 років з дня народження українського поета, перекладача та правозахисника Василя Стуса. Відтак письменниця, доктор філологічних наук Ольга Деркачова розповіла студентам Університету третього віку про відомі і маловідомі сторінки цієї постаті.

  Народився Стус 6 січня 1938 року на Вінничині. Саме тому у цей день українці відвідали його могилу, провели конференції та інші відзначення. Втім своїм його вважають не тільки на Вінниччині, а й на Донеччині, адже він тривалу частину життя прожив саме тут.

  «Навколо постаті Василя Стуса було багато різних міфів, – розповіла Деркачова. – Один із них те, що його пробували висунути на Нобелівську премію».

  Цього року йому б виповнилося 80, акцентує письменниця, а це не 150, і навіть не 100. Він міг ще жити. І страшно стає від того, що люди, які причетні до його знищення живуть далі, отримуючи відзнаки та медалі.

  «У нього була одна важлива риса, – продовжила Ольга Деркачова, – він ніколи не мовчав. Наприклад, писав до Спілки письменників щодо беззахисності людей перед системою. Багато боровся за права людей».

  Оскільки з поняттям Стус пов’язані концтабори, то Деркачова зупинилася на цій темі. Розповідала про історію виникнення, найвідоміші концтабори тощо.

  Наступне заняття у четвер, 5 квітня, о 15 год. за адресою м. Івано-Франківськ, вул. Пилипа Орлика, 4.

  До речі, на минулому тижні в Університеті третього віку готувалися до Великодня.

  Додамо, що безкоштовний Університет третього віку для літніх іванофранківців ініціював «Галицький кореспондент», запланувавши для юних душею студентів сім актуальних факультетів: правової грамотності, здоров’я, психології, культурно-дозвільної діяльності та рукоділля, краєзнавства, літератури та катехитичних знань.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!