Музей «Калуська в’язниця» працює з 2013 року. Це один із найцікавіших об’єктів музейно-виставкового центру, оскільки відвідувачі мають можливість побувати у підземеллі, яке служило в’язницею за трьох режимів: австрійського, польського і радянського.
У суботу, 3 лютого, з нагоди 10-річчя музею «Калуська в’язниця» відбудеться «круглий стіл» (м. Калуш, вул. Січинського, 5). Початок о 14:00, інформують «Вікна».
Відкриттю музею передувала значна робота із дослідження, передачі й облаштування приміщення. Про неї і про те, наскільки зараз важливий музей, згадають ініціатори його створення, працівники, історики, краєзнавці, а також усі присутні під час «круглого столу».
Нагадаємо, будівлю музею споруджено у середині ХІХ ст. У міжвоєнний період тут діяв слідчий ізолятор. Найбільші злодіяння творилися у цьому приміщенні під час так званого приходу «других совітів» на західноукраїнські землі. Тут же з 1944 р. до поч. 1950-их р. під арештом перебували представники ОУН та УПА.
З 1960 р. функціонував хіміко-технологічний технікум. Приміщення в’язниці використовувалось для практичних занять учнів. Від 1969 р. працювала Станція юних техніків. У 2008 р. заклад перейменовано на Центр науково-технічної творчості дітей та юнацтва.
25 серпня 2018 р. після капітального ремонту тут відкрили музей.
До теми: Музей у Калуші оголошує збір експонатів