Музей у Калуші оголошує збір експонатів

 • Небайдужих мешканців Калуша й області, які мають бажання збагатити наявні експозиції та посприяти у створенні нових, чекають у меморіальному музеї «Калуська в’язниця».

  Працівники комунального закладу «Музейно-виставковий центр Калуської міської ради» закликають усіх охочих приносити до закладів старовинні речі, а також предмети, пов’язані з історичними подіями сучасності. На їх основі планують сформувати нові та поповнити вже існуючі експозиції.

  Багато експонатів, які можна оглянути в калуських музеях, була подарована небайдужими мешканцями, повідомляють «Вікна».

  «До уваги всіх охочих поповнити експозиційні колекції музеїв міста Калуша. Оголошуємо збір експонатів! Запрошуємо вас приносити до закладів Музейно-виставкового центру Калуської міської ради предмети, пов’язані із минулою та сучасною історичною спадщиною. Ваші пожертви допоможуть нам сформувати нові та цікаві експозиції! З великою вдячністю інформація про благодійників буде оприлюднена після закінчення акції», – ідеться в повідомленні.

  У міській раді зазначають, що значна частина експонатів, які можна оглянути в калуських музеях, свого часу була подарована небайдужими мешканцями. Йдеться, зокрема, про картини художника і політв’язня Петра Савчина, які автор незадовго до смерті заповів краєзнавчому музею. Або опудала тварин і птахів, які подарувала родина калушанина Павла Фединяка.

  Експонати просять приносити у меморіальний музей «Калуська в’язниця» (вул. Січинського, 5) з 10:00 до 17:00 та у краєзнавчому музеї Калущини (вул. Шевченка, 9) з 10:00 до 18:00.

  «Чимало речей, які мають історичну вартість, приносить до нас краєзнавець і гірський рятувальник Василь Фіцак. Починаючи з 2014 року і дотепер наші військовослужбовці, волонтери приносять різні воєнні предмети, бойові трофеї… Раніше калушани дарували багато дзвонів і дзвіночків. Найчастіше люди приносять старі побутові, ужиткові речі, одяг, посуд, тощо. Ми раді усьому. Тому що здійснювати закупівлю цінних предметів під час війни ми не можемо», – розповідає Людмила Андрійчук, старший науковий співробітник меморіального музею «Калуська в’язниця».

  Із подарованого калушанами сформовано ряд постійно діючих експозицій. Зокрема, у «Калуській в’язниці»: про події Євромайдану, про російсько-українську війну; у краєзнавчому музеї: етнографічну, історичну, сакральну, таксидермічну.

  До теми: У Калуші встановили пам’ятну дошку загиблому Герою Ельвіну Новрузову

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!