В єдиному екземплярі: Калуш став першим містом, яке отримало гру (фото)

 • У рамках Інвестиційного форуму “Калуш-інвест 2019” відбулася презентація єдиного екземпляра гри, адаптованої спеціально для міста Калуш.

  Презентували гру в Калуші засновники агентства “Світ громад” Михайло Войтович та Тарас Тимчук, інформують “Вікна”.

  “На сьогодні це перша гра, яка має локалізацію. Калуш став першим містом, яке отримало свою гру. У грі є 10 сценаріїв, один з яких є спеціальним для Калуша”, — розповідає Михайло Войтович.

  Суть гри полягає в тому, що учасники формують громаду, яка бере на себе відповідальність за майбутній розвиток міста. Кожна гра починається з депресивного стану громади: оцінка демографічної динаміки -7, люди намагаються виїхати з міста будь-якою ціною, воно не розвивається. Завдання гравців — покращити економічну ситуацію і за 8 раундів створити місто, яке має привабливість мінімум +3. Михайло Войтович наголосив:

  “Гра цікава тим, що вона показує причинно-наслідковий зв’язок, при якому люди платять податки з радістю. Для того, щоб люди з радістю платили податки, потрібно лише дві речі, яких не вистачає в Україні: прозорість використання коштів та тривала незмінність правил”.

  Усі присутні мали змогу стати учасниками гри. Спочатку між гравцями розподілили ролі, серед яких, зокрема, були: переселенець, проповідник, чиновник, пенсіонер, активіст, підприємець.

  Гра показує, наскільки кожен мешканець важливий для міста, бо зараз міста конкурують за жителів, зазначив Тарас Тимчук:

 • “У Калуші зараз 66 тисяч населення. Якщо через рік мешканців стане 67 тисяч, то місто отримає додаткових 4 мільярди потенціалу. Це великі гроші. І навпаки: зменшення кількості населення — це величезні втрати”.

  Гра виконана в єдиному екземплярі. Придбати її пропонують у форматі аукціону.

  Читайте також: У Франківську ветерани війни зіграють на сцені драмтеатру

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!