“Ваш син у полоні”: СБУ попереджає українців про активізацію шахраїв

 • Служба безпеки України інформує, що останнім часом знову активізувалися шахраї, які діють за схемою “Ваш син у полоні”.

  Здебільшого такі дзвінки надходять родичам військових, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на речника управління СБУ в Запорізькій області Сергія Левченка. 

  Зловмисники телефонують на мобільний переважно ввечері або вночі. Вони “грають” на емоціях та використовують факт несподіванки.

  Розмову будують за схемою: “Вам знайомий (ім’я близької людини – сина, брата, чоловіка…)? Він зараз у нас, він потрапив у полон. Хочете визволити – потрібно заплатити…”.

  У цій ситуації найважливіше: не піддаватися емоціям і не нервувати. Не варто розпитувати подробиць у шахраїв, бо для них це – додаткова можливість продовжувати розмову у бажаному для них руслі і чинити на вас психологічний тиск.

  “Мета таких дзвінків завжди одна – змусити вас, “рятуючи” родича, переказати гроші на певний банківський рахунок або на названу шахраями сім-карту. Іноді зловмисники просять не відключати телефон, щоб позбавити людей можливості передзвонити родичам і з’ясувати справжню ситуацію. А інколи міняють голос і представляються родичами. Та це не повинно вплинути на ваше рішення отримати інформацію “від першоджерела””, – йдеться в повідомленні.

 • Що робити, щоб не стати жертвою шахраїв:

  • перш за все, не панікуйте та не поспішайте виконувати умови аферистів. Ніколи не називайте своїх близьких на ім’я;
  • попросіть людину, яка зателефонувала, назвати прізвище, ім’я, по батькові і дату народження полоненого родича. Майже стовідсотково зловмисники ваш номер набрали шляхом випадкового набору і такою інформацією не володіють;
  • уточніть, в якому місті та якій частині проходив військову службу ваш родич;
  • якомога швидше зателефонуйте родичу, який “потребує негайної допомоги”, або людям, які можуть у цей момент бути поруч і підтвердити чи спростувати почуту вами інформацію. З цією метою завжди варто заздалегідь попросити у рідних телефон, за яким можна зателефонувати у випадку непередбачуваної ситуації;
  • у жодному випадку не надсилайте та не передавайте кошти задля “вирішення” питання.

  До теми: Еволюція шахрайства

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!