Важливо дати Україні зброю як для захисту, так і для вигнання Росії, – Британія

 • Україні важливо отримувати зброю від партнерів не лише для захисту своєї території, а й для витіснення російських військ та визволення усіх окупованих регіонів.

  Як передає власний кореспондент “Укрінформу”, про це йдеться у заяві Великої Британії, виголошеній представником цієї країни в ОБСЄ Яном Стаббсом під час засідання Форуму з безпекового співробітництва.

  “Продовжуючи підтримувати Україну в її героїчному опорі, ми усвідомлюємо, як важливо надати їй зброю для захисту своєї землі. І не менш важливим є надання Україні зброї, щоб витіснити Росію з української території”, – заявили у британській місії.

  За словами Стаббса, визнанням цього є надання Британією спільно із союзниками та партнерами у прискореному режимі пакета військової допомоги, у тому числі передача танків “Челленджер 2”.

  “Ми не недооцінюємо загрозу з боку Російської Федерації, але Путін і його військове керівництво не повинні недооцінювати нашу рішучість і волю підтримати наших українських друзів, які борються за звільнення своєї Батьківщини. Суверенітет, територіальна цілісність і незалежність України будуть повністю відновлені”, – наголосив в місії Великої Британії при ОБСЄ.

  Окремо британський дипломат указав, що військове керівництво РФ прораховувалося рік тому, коли переконувало Путіна у неминучій перемозі над Україною. За його словами, воно сподівалося, “що хвалена концепція батальйонно-тактичної групи призведе до швидкої й рішучої поразки Збройних сил України”, а військових РФ зустрічатимуть з розкритими обіймами”.

  “Натомість погані управління, дисципліна, оснащення, логістика і підготовка російських військових призвели до повного провалу цієї концепції. Здатність Росії вести загальновійськову маневрову війну швидко розвалилася. На її місце прийшла тактика масового виснаження початку 20-го століття, позбавлена будь-якого ефективного командування й управління. Російські батальйонно-тактичні групи тепер замінені ув’язненими і злочинцями”, – заявив Стаббс.

  Він додав, що через зневіру російські військові розв’язали жахливе насильство проти цивільного населення, перетворивши на руїни цілі міста й села. Зокрема атакували енергетичну інфраструктуру України, щоб узимку позбавити людей світла й тепла.

  “Однак попри ці жахливі дії російське вторгнення проявило силу, рішучість та стійкість українського народу, який захищає свою Батьківщину. За підтримки своїх друзів і міжнародних партнерів Україна продемонструвала, що спритність, винахідливість, керівництво операціями та ефективне оперативне і тактичне планування можуть мати руйнівний ефект проти варварського загарбника”, – заявили у британський місії.

  Читайте також: Одяг, ліки і медобладнання: французькі волонтери привезли у Франківськ 20 тонн гуманітарного вантажу

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!