Вбивство Бандери та студентський страйк: 15 жовтня в історії

  • Перебіг  історичних подій середини осені.

     1581-го року  в  Парижі, королева-мати Франції Катерина де Медичі представила своїм гостям перший в історії публічний балет — “Комічний балет королеви”. 

    В  1917-му   під Парижем за рішенням суду французи розстріляли 41-річну голландську танцівницю Мата Харі, звинувачену у шпигунстві на користь Німеччини. 

    Перед розстрілом вона відмовилась одягнути пов’язку і послала повітряний поцілунок своїм палачам. Більш пізні дослідження виявили безпідставність доказів, на котрих базувався суд, – головними злочинами Мата Харі були вигадана біографія і небайдужість до чоловіків в уніформі. 

    1926-го   в  Києві  відкритий Російський драматичний театр (нині,  імені Лесі Українки).

    1928-й рік  — німецький дирижабль “раф Цепелін” зробив перший комерційний рейс через Атлантичний океан. 

    1959-го  в   Мюнхені агентом радянського КДБ Богданом Сташинським з шприця- пістолета вбитий лідер Організації українських націоналістів (ОУН) 50-річний Степан Бандера.

    У 1964 році  введений в дію найбільший в світі нафтопровід “Дружба”.

    1985 – на пленумі ЦК КПРС генеральний секретар Михайло Горбачов оголосив про плани економічної перебудови.

    1990 – уранці в Києві почався загальний студентський страйк на підтримку голодування студентів.
    Ще з 7-ї години ранку з наметового містечка на майдані по ВНЗ Києва було відправлено агітаційні групи, які мали зорганізувати студентів та привести їх на Хрещатик.
    Стотисячна колона маніфестантів пройшла з Хрещатика по вул. Кірова (зараз – Грушевського) й оточила Верховну Раду. Прорвавши шеренгу міліції, маніфестанти вийшли на майданчик біля парламенту. Близько 70 студентів влаштували сидячий страйк перед сходами ВР. Олесь Доній отримав змогу виступити перед депутатами та зачитати вимоги голодуючих студентів.

    1990 – радянський лідер Михайло Горбачов нагороджений Нобелівською премію миру за внесок у зниження міжнародної напруженості і здійснення політики гласності.

    1992 – серійний вбивця Андрій Чикатило визнаний винним у 52 вбивствах.

     1995-го року  під час футбольного матчу в Донецьку на стадіоні стався вибух підкладеної в автомобіль бомби, від котрого загинув президент футбольного клубу “Шахтар” А.Брагін і чотири його охоронця.

    У 2000 році   в Парижі на Монмартрі відбулось відкриття Стіни кохання.

    Стіна, площею 40 м2, на котрій було написано фразу “Я тебе люблю” 311 мовами, шрифтом Брайля для сліпих і на мові знаків.

    У  2005-му році  Китай став третьою державою після Радянського Союзу і США, яка успішно відправила людину до космосу. Космічний корабель “Шеньчжоу-5” вивів на орбіту космонавта Ян Лівея.

    За матеріалами Історичної правди

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!