Вчені “пророкують” новий землетрус магнітудою понад 7 балів

Колишній директор румунського Національного Інституту фізики Землі Георге Мєрмуряну не виключає, що наступний землетрус у Румунії по потужності буде аналогічним землетрусу 1940 року, коли сила підземних поштовхів була 7,4 бала за шкалою Ріхтера.

Про це повідомляє Укрінформ.

«Ніхто в цьому світі не може передбачати землетруси. Але я вивчив всі землетруси, що  відбулися в Румунії, починаючи з 1730 року. Дослідження показало, що підземні коливання можуть відбуватися раз у 40 або раз у 102 роки. Як бачите, ступінь похибки досить велика. І все ж, я дотримуюся думки, що таки землетрус в нашій країні по потужності буде аналогічним землетрусу 1940 року», – зазначив Мєрмуряну.

Згідно з даними Інституту фізики Землі, потужність землетрусу 1940 року становила 7,4 бала, а тривалість підземних коливань – близько 45 секунд. Більше тисячі людей загинули, багато міст і сіл, розташованих в регіоні Вранча, були зруйновані.

Черговий потужний землетрус стався в березні 1977 року, коли сила поштовхів в епіцентрі була 7,2 бали.

zemletryasenie_v_ukraine

Як вже повідомляв “Галицький кореспондент”, у ніч на 24 вересня в Україні стався землетрус, який сягав до 6 балів за шкалою Ріхтера. О 2 ночі поштовхи відчували мешканці Києва, Одеси, Вінниці, Чернівців, Івано-Франківська, Ужгорода та інших міст.

За інформацією Європейсько-середземноморського сейсмологічного центру, епіцентр землетрусу потужністю 5,6 балів був у Румунії на глибині 80 км під поверхнею землі.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!