Велика кількість підпалів: на Прикарпатті у вогні за один день загинули троє людей

 • Троє людей в один день загинули на власних полях на Прикарпатті. Палав сухостій, а вони намагалися його загасити.

  Рятувальники застерігають – щодня на полях та у лісах десятки пожеж. Адже стоїть аномальна спека, проте селяни попередження ігнорують і продовжують палити сухостій і часто гинуть, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “ТСН”.

  Обгорілу людину на полі далеко за селом побачили діти, підняли на ноги старосту. І той, викликавши рятувальників, разом із сільським медиком поквапився на згарище. Сподівався – людину ще можна врятувати.

  «Не можу сказати, що він може бути підпалювачем. Але він просто хотів пригасити вогонь, який перекидався на угіддя людей, які ще не зібрали врожай», – каже староста Новокривотульського- Старостинського округу Михайло Мантуляк.

  Проте, коли староста з медикинею прибіг на допомогу, старенький вже був мертвий. У загиблому односельці впізнали 74-річного чоловіка. Він мав астму, каже завідувачка ФАПу. Тож припускає, від диму йому стало зле, він знепритомнів і впав просто у вогонь.

  «На ньому згорів одяг. Клаптик сорочки залишися та коробка сірників стояла на грудях,  що напевно була в кишені від сорочки», – каже завідувачка ФАП Галина Брезіцька.

  Цього ж дня, але в інших селах, ще двоє людей загинули на польових пожежах. Літні чоловік та жінка також намагалися загасити вогонь, що стрімко поширювався з їхніх городів. Чоловік загинув на місці. Жінка від сильних опіків померла у лікарні. Селяни наче подуріли, кажуть рятувальники – такої кількості пожеж через підпали сухої трави роками не було. 

  Вогнеборці падають з ніг, адже ледве встигають з однієї пожежі на іншу. Щодня на поля та в ліси їм доводиться виїжджати щонайменше 30 разів. Усі їхні попередження селяни ігнорують.

 • Часом паліїв сухостою таки вдається спіймати на гарячому та покарати штрафом у 3 тисячі гривень. Але висновки люди, якщо і роблять, то ненадовго.

  «Лежить тіло обгоріле, є пожежники, поліція. А в сусідньому селі люди далі палять», – каже староста села.  

  Тим часом, наголошують рятувальники – за законом воєнного часу, який нині в Україні, такі підпали прирівнюються до диверсії. І за це передбачено вже не штраф, а кримінальна відповідальність.

  Нагадаємо, згоріли заживо: на Прикарпатті через спалювання стерні і сухої трави загинули троє людей

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!