Великі платники Західного міжрегіонального управління збільшили податкову ефективність з податку на додану вартість

 • У Західному міжрегіональному управлінні ДПС по роботі з великими платниками податків підбили  підсумки декларування податку на додану вартість за січень цього року. Слід зазначити, що на обслуговуванні у Західному міжрегіональному управлінні ДПС по роботі з великими платниками податків перебувають великі платники податків Західного регіону, в т.ч. платники Івано-Франківської та Закарпатської областей.

  Так, загальний обсяг реалізації становив 29 млрд грн, при цьому платниками задекларовано до сплати 458 млн грн ПДВ.

  Слід звернути увагу на той  факт, що порівняно з січнем 2020 року при зменшенні сукупного обсягу реалізації 10 відсотків, забезпечено приріст нарахованого ПДВ на 3 відсотки.

  Позитивна динаміка нарахувань ПДВ до минулого року простежується практично за всіма  бюджетоформуючими групами:

  • підприємства з розподiлу електроенергії – нарахування зросли на 38%;
  • сектор продажу електроенергії – зростання у 3,6 раза;
  • оптовий продаж пального – зростання у 3,9 раза.

  «Контроль за тіньовими операціями суб’єктів господарювання – це, як відомо, ефективний інструмент збільшення бази оподаткування ПДВ. Водночас наш пріоритет – це попередження платників про наявність ризиків.

  Працівниками Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків на постійній основі здійснюється аналіз податкових накладних/розрахунків коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних. За результатами вжитих заходів упереджено включення великими платниками податків Західного міжрегіонального управління до складу податкового кредиту сумнівних операцій на загальну суму ПДВ – 53,2 млн гривень», – додала Ірина Короткова.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!