“Верховна Рада досі не знає, хто у нас ворог”, – Марцінків

Сьогодні, 14 травня, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував те, що Верховна Рада України не ухвалила заяву до 75-ї річниці завершення Другої світової війни в Європі.

В ефірі радіо “Західний полюс” мер повідомив, що міська рада прийме ряд заяв і щодо міського самоврядування і щодо цього питання також.

“Прикро, що Верховна Рада досі не знає, хто у нас ворог. Враження, що ми десь розвертаємось від європейського напрямку до Москви. Може це робиться не так явно, не так відкрито, але відчувається присутність достатнього російського лобі. Якщо думаєте, що це тільки в Києві та на Сході, то це не так. Є політичні сили, які прикриваються різними гаслами, але які фінансуються Москвою. Це дуже небезпечно”, – сказав Марцінків.

Як повідомляє Lb.ua, за проєкт постанови №3431 проголосували лише 200 народних депутатів при 226 мінімально необхідних. Опозиційні фракції та групи (крім ОПЗЖ) в основному його підтримали, але монобільшість “Слуги народу” дала тільки 128 голосів.

У тексті звернення, який відхилили депутати, говорилося про те, що Друга світова війна почалася через змову тоталітарних режимів, у ній загинули від 50 до 80 млн військових і цивільних осіб, зокрема щонайменше 8,5 млн осіб в Україні. Також депутатам пропонувалося засудити Росію за спробу привласнити спільну перемогу в Другій світовій війні, “особливо з метою цинічного виправдання своєї нинішньої агресивної політики”.

До теми: Верховна Рада ухвалила закон про ринок землі в Україні

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!