Верховна рада прийняла закріплення в Конституції курсу на ЄС та НАТО

Верховна Рада попередньо схвалила президентський проект закону, про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору) (№9037), інформує УНІАН.

За це рішення проголосували 311 народних депутатів із 351, зареєстрованих у сесійній залі.

Від “Блоку Петра Порошенка” “за” проголосували 124 депутата, від “Народного фронту” – 73, від Радикальної партії – 19, від “Батьківщини” – 18, від “Самопомочі” – 17, від групи “Воля народу” – 14 депутатів, від групи “Відродження” – 13.

Від “Опозиційного блоку” жоден депутат не підтримав це рішення.

Законопроектом передбачається у преамбулі Конституції встановити, що Верховна Рада, піклуючись про зміцнення громадянської злагоди на землі України та підтверджуючи європейську ідентичність українського народу і незворотність європейського та євроатлантичного курсу країни, приймає цю Конституцію – Основний закон України.

Статтею 85 передбачено, що до повноважень Верховної Ради належить визначення засад внутрішньої і зовнішньої політики, реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та НАТО. У статті 102 встановлюється, що президент є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та НАТО. Статтею 116 визначається, що Кабінет міністрів забезпечує реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Євросоюзі та НАТО.

Водночас, із тексту Конституції пропонується виключити пункт 14 розділу XV ”Перехідні положення”. У ньому йдеться про те, що використання існуючих військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань можливе на умовах оренди в порядку, визначеному міжнародними договорами України, ратифікованими Верховною Радою.

Як відомо, депутати зможуть ухвалити цей законопроект в цілому на наступній сесії парламенту.

Читайте також: Автомобільна корпорація “Богдан” випустила першу українську електровантажівку

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!