Верховна Рада ухвалила закон про демобілізацію строковиків

 • Верховна Рада ухвалила закон про звільнення в запас строковиків після завершення терміну військової служби під час воєнного стану.

  Про ухвалення президентської законодавчої ініціативи «Про внесення змін до глави ХІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» щодо строків строкової військової служби” (№11035) народний депутат із парламентської фракції «Голос» Ярослав Железняк повідомив у Телеграмі, пише «Укрінформ».

  «Парламент схвалив законопроєкт №11035 щодо строковиків. Одразу за основу та в цілому», – йдеться в повідомленні.

  Железняк зазначив, що законопроєкт підтримали 319 депутатів. Закон ухвалено з пропозиціями Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

  Встановлюється, що під час проведення загальної мобілізації і дії правового режиму воєнного стану строковики, термін військової служби яких закінчився під час воєнного стану та службу яких продовжено понад встановлені строки, звільняються в запас у строки, визначені указом Президента України.

  Водночас передбачається, що такі особи не можуть бути призвані на військову службу під час мобілізації впродовж 12 місяців з дня звільнення в запас, якщо вони не висловили бажання продовжувати службу.

  До теми: НАЗК зобов’язало членів експертних комісій (ВЛК, ЛКК і МСЕК) подати е-декларацію за 2023 рік

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!