Верховна Рада проголосувала за зміни до бюджету

 • Сьогодні, 13 квітня, відбулася позачергова сесія Верховної Ради України, на якій розглянули зміни до державного бюджету.

  За законопроєкт №3279-д проголосували 249 депутатів, 98 виступили проти.  

  Відповідно до документа передбачається, що дефіцит бюджету збільшується на 202 млрд грн. В загальному він сягатиме 298,4 млрд грн. Раніше ця цифра сягала 96,3 млрд грн. 

  Доходи держави навпаки скорочуються: з 1095,6 млрд грн до 975,8 млрд грн. Видатки ж зростуть на 82,39 млрд грн. Також у новому бюджеті заклали понад 64 млрд грн на боротьбу з коронавірусом. Для цього ВРУ створила спеціальний фонд.

  Зміни підтримали депутати зі “Слуги народу”  – 226 голосів, депутатські групи “За майбутнє” – 5 голосів, “Довіра” – 15 голосів. Жодного голосу за це рішення не дали “Батьківщина”, “Європейська солідарність”, “Голос” та “Опозиційна платформа за життя”.

  Окрім “коронавірусного” фонду, видатки на медицину зростуть на понад 16 млрд грн. Закон передбачає, що в разі виникнення потреби збільшити ці видатки Мінфін може вдатися до позапланових запозичень.

  При цьому очікується, що бюджет отримає на 145 млрд грн менше податків. Такі прогнози є досить реальними через зупинку підприємств, низьку ділову активність і скорочення споживання. Також заплановано скорочення фінансування субсидій, спорту, об’єднаних громад та інших статей бюджету.

  Нагадаємо, з бюджету Калуша на медицину додатково виділили понад чотири мільйони 

   

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!