Верховний суд зобов’язав Зеленського говорити українською мовою

 • Верховний суд України визнав, що президент України зобов’язаний спілкуватися державною мовою, коли виконує службові обов’язки.

  Про це повідомила пресслужба суду.

  Таке рішення суд ухвалив, розглянувши позов, у якому суд просили визнати протиправним спілкування президента України 23 травня 2019 року на форумі інтернет-діячів iForum-2019 недержавною мовою. Тоді він говорив російською.

  Позивач просив суд зобов’язати президента утриматися від спілкування недержавною мовою на всій території України під час здійснення повноважень. Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду відмовив у задоволенні цих вимог у повному обсязі.

  Однак позивач подав апеляцію. Розглянувши її, Велика палата Верховного Суду вказала на те, що під час виконання службових обов’язків президент України зобов’язаний спілкуватися державною мовою.

  Водночас у суді зазначили, що за дії, вчинені в межах політичної діяльності, а не під час виконання передбачених Конституцією повноважень, президент несе політичну, а не юридичну відповідальність. Тобто за виступ російською на iForum-2019 Зеленського не можуть притягнути до юридичної відповідальності.

  З огляду на це Велика Палата ВС закрила провадження у справі, оскільки вимоги позивача не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства.

  Читайте також: Франківці вийшли на мітинг, щоб захистити українську мову

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!