Від ікринки до дорослої риби: як на Косівщині вирощують африканських сомів

 • У Косівському районі ефективно діє перше рибне господарство в області, де штучно в басейнах вирощують екзотичний та вельми перспективний для товарного рибництва вид – африканського або кларієвого сома.

  У рибоводному цеху багато басейнів різного розміру, спеціальні ємності для ікри та акваріуми для мальків,  повідомляє Управління Державного агентства рибного господарства у Івано-Франківській області.

  Під час зростання молодь африканського сома поступово переселяють з одного басейну до іншого, слідкуючи за розміром риб. Помітили, що соми добре ростуть у зграях одного віку та розміру. Ті, хто відстає в розвитку чи, навпаки, обганяє інших, – серед своїх хижих родичів не виживає.

  Робота акваферми розпочалась із завозу першої партії малька з Нідерландів. Сомів виростили і вже сьогодні в господарстві є своє маточне поголів’я, своя ікра та мальки.

  Темпи штучного вирощування риби такі, що за 14 місяців з однограмового малька отримують шестикілограмового сома. Враховуючи щільність посадки риби майже 500 кг/м3 води, в одному басейні може вирости до 5,5-6 тонн товарної риби.

  Хоч риба невибаглива у догляді, проте для інтенсивного її росту використовують спеціальний гранульований корм, який подають чітко за режимом. Тоді соми гарно набирають вагу.

  Для забезпечення функціонування господарства постійно діє система очистки води для її зворотного використання – 10 резервуарів об’ємом по 12 тонн води кожен. Вода очищається як від загниваючих залишків корму, продуктів життєдіяльності риб, так і від різних хвороботворних організмів.

 • Завдяки повторному використанню води в системі вдається дуже скоротити її витрати: водопостачання на добу становить приблизно 2 м³ води взимку та додатково 1 м³ влітку. В цьому полягає ресурсоощадливість та екологічність товарного вирощування риби і рециркуляційних аквасистемах.

  Власник акваферми має намір використати рибне господарство для створення науково-навчальної бази щодо повносистемного вирощування кларієвого сома (від ікри до товарної риби). Вже сьогодні його підприємство може продавати малька африканського сома для інтенсивного підрощування. А ще планує розробити рекомендації для тих, хто також захоче розпочати рибний бізнес. Бо в таких установках замкнутого водопостачання можна вирощувати не лише сома, а й форель, осетра чи інших видів риб.

  Нагадаємо, що у Бурштинське водосховище запустили понад 200 тисяч рибин

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!