Від орденів до земельних розбірок

Сьогодні, 21 січня, відбулася чергова сесія Коломийської міської ради. Як і всі попередні сесії нового скликання вона пройшла не без скандальних ноток та елементів балагану.

Та розпочалось засідання із позитиву. Президент підписав указ про нагородження коломийського кіборга Василя Кузьмина орденом Богдана Хмельницького. Вручив орден заступник міського голови і також учасник АТО Богдан Федорук.

Після цього депутати приступили до роботи. Представник Свободи Євгеній Заграновський запропонував депутатам проголосувати за звернення до Президента і Верховної Ради з вимогою звільнити з посади Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка. Прийшовши до влади на крові героїв, він з урядом нічим окрім імітації реформ та відстоювання інтересів олігархів не займається, – говориться у зверненні.

Потім були депутатські запити переважно комунального характеру та розгляд питань порядку денного. Зокрема депутати затвердили програму розвитку культури у Коломиї. Згідно з нею за наступні п’ять років із бюджету міста буде виділено п’ять мільйонів гривень на культуру.

Також депутати реанімували комунальне підприємство “Бюро подорожей”. Відтепер воно буде займатися розвитком туризму, адже попри те, що у Коломиї постійно говориться, що ми туристичне місто туризмом ніхто не займався. Не було навіть відділу туризму у міській раді. Також певні дискусії викликали пропозиції збільшити кількість працівників міської ради. Зокрема депутати заблокували створення посади заступника начальника управління будівництва з нагляду над якістю робіт. Однак дали дозвіл на розширення на вісім посад Управління надання адміністративних послуг.

Нарешті дійшла черга до земельних питань. Саме в них, а точніше в одному із них, була вся родзинка сьогоднішньої сесії. Перше – це питання виділення землі для будівництва готелю біля музею Писанки. Воно вже з місяць тримає у напрузі коломийську громаду. На нього прийшов навіть народний депутат Юрій Тимошенко. Також на сесію запросили забудовника Віталія Сарафина. Він сказав, що мова не йде про безкоштовне виділення землі. Кооператив готовий взяти ділянку в оренду, а після здачі готелю в експлуатацію викупити землю за ринковою ціною. Також пообіцяв долучитися до реконструкції площі перед музеєм та провести освітлення. Депутати запропонували укласти з міською радою інвестиційний договір у якому мають прописати усі деталі і гарантії. На цьому і зійшлися. 24 із 34 депутатів проголосувало «за». Тож вже зовсім скоро розпочнеться будівництво.

Інше питання, яке можна назвати резонансним – це виділення земельної ділянки дружині секретаря міської ради Любомира Жупанського. Хоча це питання доволі запутане та з довгою історією. Коломиянка Ганна Негрич запевняє, що земля про яку йде мова належить її сім’ї. На ній вони навіть збудували будинок, а тепер секретар міської ради хоче це все захопити. Натомість сам Любомир Жупанський запевняє, що купив цю землю у сина пані Негрич, який тепер мешкає у Росії. Суди з цього питання тривають вже 10 років. Виграють їх періодично то один, то інший учасник спору. Депутати ж, послухали аргументи обох сторін, і  проголосували проти.

 Віктор Фітьо

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!