Від початку року на Прикарпатті у 16 дітей виявили хворобу Лайма

 • З початку року на Прикарпатті зареєстровано 113 випадків захворювання на хворобу Лайма, в тому числі у 16 дітей. Більшість з них трапляється в теплу пору – з травня до листопада. Це – період найвищої активності іксодових кліщів, які є переносниками цієї інфекції.

  Про це повідомляють в Івано-Франківському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ.

  Які прояви хвороби Лайма?

  При укусі кліща у 70% випадків з’являється почервоніння. Пляма поступово збільшується і досягає близько 10 сантиметрів в діаметрі, а іноді 60 і більше.

  На місці укусу пляма утворюється у вигляді прямої або овальної форми, при цьому краї мають інтенсивний червоний колір, трохи підносяться над шкірою. Через деякий час пляма в центрі приймає блідий колір і може прийняти синюшний відтінок.

  Там, де вкусив кліщ, утворюється кірочка, а потім і рубець. Пляма може пройти саме через кілька тижнів. Іноді спостерігається озноб, лихоманка, ломота по тілу, головний біль та інше.

  І тільки через місяць-півтора проявляються ураження нервової системи, суглобів, серця, якщо не здійснювати необхідне лікування.

  Біль в суглобах набуває вираженого характеру і може доповнюватися набряком, слабкістю в кінцівках, порушеннями рухових функцій.
  Через кілька тижнів після укусу зустрічаються типові симптоми: кон’юнктивіт; слабкість; гепатит; епісклерит; аритмія або інші порушення в області серцево-судинної системи.

  Читайте також: Коронавірус набирає обертів: на Прикарпатті перевіряють кабінети щеплень

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!