Від продажу нафтопродуктів Курченка держава отримає копійки

 • Київський райсуд Одеси з другої спроби провів спеціальну конфіскацію 97 тисяч тонн нафтопродуктів, заарештованих в 2014 р у справі Сергія Курченка і реалізованих держпідприємством “Укртранснафтопродукт”.

  Про це йдеться у вироку суду від 30 жовтня, передає enkorr.

  Як зазначається, за рішенням суду, держава може отримати 102 млн гривень, які залишилися від продажу палива на рахунках “Укртранснафтопродукту” в ліквідованому “Фортуна-банку”.

  Спецконфіскація проведена на підставі вироку трьом фігурантам так званої справи С. Курченко. Колишньому директорові ТОВ “Лагуна-Рені”, головному диспетчерові цієї компанії і керівникові служби комерційної експлуатації флоту ТОВ “Портофлот-Транс”. Останній відповідав за вибір судів, які виконували фіктивний експорт нафтопродуктів з порту Рені.

  Нанесений ними збиток прокуратура оцінила в 1,8 млрд гривень, що дало суду привід конфіскувати 97 тис. т нафтопродуктів. Всіх трьох засуджених звільнено від відбування основного покарання у вигляді позбавлення волі на 5 років. Вони отримали випробувальний термін 1 рік, оскільки пішли на угоду зі слідством.

  Як зазначається, перша спроба прокуратури добитися спецконфіскаціі цього обсягу палива була 19 вересня. Тоді відомство просило Суворовський суд Одеси провести конфіскацію 97 тис. т нафтопродуктів на підставі вироку тільки одному керівникові служби “Портофлот-Транс”.

  Незважаючи на те, що прокуратура оцінила збитки від діяльності цієї людини в 1,8 млрд гривень, суд відмовив в конфіскації, мотивуючи тим, що “підозрюваний займав найнижчу сходинку в злочинній ієрархії”.

 • З огляду на те, що 94,5 тис. т з 97,1 тис. т заарештованих в 2014-2015 рр. нафтопродуктів були за рішенням судів вже реалізовані ДП “Укртранснафтопродукт”, Київський райсуд Одеси передав державі гроші, отримані від їхнього продажу.

  У суді ДП “Укртранснафтопродукт” надав довідку, що 94,5 тис. т нафтопродуктів він за 829,9 млн гривень продав компанії “Укройлпродукт” (належить Сергію Тищенко), з яких отримав тільки 396,4 млн гривень.

  Велику частину вартості – 432,9 млн гривень – “Укройлпродукт” досі не сплатив.

  Держпідприємство стверджує, що з отриманих ним 396,4 млн гривень після сплати податків залишилося всього 102 млн гривень, і ця сума лежить на двох депозитних рахунках в “Фортуна-банк”. Фінустанова в січні цього року визнана не спроможною платити, а з 21 лютого перебуває в ліквідації.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!