Від реабілітації до Голлівуду: історія музикантки з Долинщини

  • Це українка, яка творить музику і прославляє свою країну за кордоном.

    Марія Яремак – композиторка та аранжувальниця. Народилася дівчина в прикарпатському селі Оболоння, що на Долинщині. Музичні композиції українки відомі за межами України, а її твори звучали на події за участю королівської сім’ї у Лондоні, супроводжували перформанси у Голлівуді та зібрали кілька мільйонів переглядів у соцмережах, повідомляє “Галицький кореспондент”.

    Дівчина розповідає, що у її родині не було професійних музикантів, але у всіх було бажання творити: фотографувати чи вишивати. Сама ж Марія у дитинстві любила точні науки і навіть брала участь та займала перші місця в обласних олімпіадах з фізики. У кінцевому результаті талановита прикарпатка обрала музичну кар’єру.

    8 років реабілітації

    Фортепіано було і є її основним інструментом. Проте вона ще вивчала акордеон, скрипку, сопілку, гітару, укулеле та ін. Спершу хотіла бути піаністкою, але перед вступом у консерваторію дівчина отримала травму рук. Лікарі стверджували, що через хворобу вона більше не зможе повернутися до гри на інструменті.

    Та не зважаючи на прогнози медиків, Марія робила різноманітні фізичні вправи, розпрацьовувала руки. 8 років наполегливої реабілітації і вона знову сіла за піаніно. Каже, що в ті моменти відчувала фізичний біль, але сила волі та наполегливість дали результат і композиторка змогла знову вийти на сцену.

    Марія Яремак після 24 лютого 2022 року успішно брала участь та співорганізувала майже 40 благодійних подій на підтримку України в різних країнах світу. Зокрема, у Великій Британії, Франції, США, Ірландії. Виступала прикарпатка у культових кафедральних соборах Британії, а також на благодійному заході за участю британської королівська сім’ї – Герцога Единбурзького, сина королеви Єлизавети II.
    Минулого року Марія виконувала свою музику на одній сцені із Греммі-переможцями на благодійному заході, пов’язаному з ООН в Коннектикуті, Америці. Також вона була редактором партитури композитора Люка Кораддіні до фільму “Земля” Олександра Довженка, який був презентований у Голлівуді у супроводі живих музикантів.

    Серйозні досягнення

    У 2022 році дівчина створила аранжування Гімну України для виступу Тіни Кароль у Варшаві, а також оркестрову версію пісні “Скажи мені Боже” Марини Круть та співаранжувала її композицію “Колискова” для Євробачення.

    На цей час вона готується до нових концертів у Британії.
    Досягненням прикарпатки є те, що її ім’я було внесено до списку Премії Women in Arts у категорії “Жінки у музиці”.

    Слід додати, що ця всеукраїнська премія від імені структури ООН Жінки в Україні та Українського інституту призначається жінкам за актуальні досягнення в мистецтві, подолання гендерних стереотипів та популяризацію України за кордоном.

    “Для мене честь, що у цій категорії також прекрасні Джамала та Христина Далецька. Пишаюся тим, що я українка, що можу творити музику і прославляти свою країну за кордоном”.

  • За годину – 200 тисяч

    Минулого тижня, 24 лютого, у 2-гу річницю повномасштабного вторгнення Марія дала концерт в одному з найкрасивіших міст Британії – Абатстві Бат. Зала налічувала 500 глядачів, серед яких були місцеві жителі та гості міста. В концерті взяли участь місцеві вокалісти та скрипаль, а також український хор “Гармонія”.

    Спільними зусиллями тоді за одну годину вдалося зібрати 3600 фунтів, що становить 200 тисяч гривень. Ці кошти планують використати для купівлі шкільного автобуса в Олександрії, який підвозитиме дітей до Ізмайлівської гімназії.

    “Часто буває дуже складно, – говорить Марія Яремак. – Але я люблю те, що роблю. Це частина мого життя. Як може бути інакше – я не уявляю”.

    Мар’яна ЛОКАТИР

    До теми: Місцеві та переселенці: як у Калуші майже 500 дітей на фестивалі виступали (ФОТО)

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!