Від завтра в Богородчанах функціонуватиме система «Павук», яку купили для богородчанців українці в Австрії

 • Завтра, 3 травня, у Богородчанах відбудеться відкриття соціально-реабілітаційного центру для дітей з інвалідністю при благодійній організації “Світла Надія”. Його керівник – паралімпійська чемпіонка Надія Стефурак.

  21 рік тому Надя зламала хребет. Медики не давали шансів на життя, але дівчина вижила, стала спортсменкою, завоювала медалі і тепер опікується дітками з інвалідністю. У серпні минулого року Богородчанська районна рада надала приміщення під центр. Ремонті роботи дружно виконували і батьки, і діти. Кошти, меблі, побутові речі жертвували небайдужі люди. Вартість усього обладнання – 75 тисяч гривень. Гордість центру – реабілітаційна система “Павук». На жаль, такого тренажера немає навіть в Івано-Франківську.

  «Павук» дуже дорогий, але необхідний. Він утримує дітей у вертикальному положенні, що фізично важко зробити батькам чи персоналу і, буквально, ставить дитину на ноги, “запускаючи” функціонування області головного мозку, які відповідають за прямоходіння і координацію, відправляючи до м’язів необхідні сигнали. Вартість системи – понад 60 тисяч гривень. Цю суму оплатило Товариство української молоді в Австрії, яку зібрали під час проведення Віденського балу.

  На сьогодні у Богородчанському районі є 119 дітей з особливими діагнозами: ДЦП, аутизмом, з хромосомною аномалією – синдромом Дауна, епілепсією. Найближчі реабілітаційні центри знаходяться у Надвірній та Івано-Франківську, але добиратись туди з гірських сіл батькам з хворими дітками практично неможливо. Втім, саме реабілітація при таких діагнозах, відіграє найважливішу роль. Не лише медикаменти, а й лікувальна фізкультура, масажі, заняття з логопедами, фізіотерапія, парафінотерапія і багато всього іншого дають можливість хворим відновити рухові й мовні функції. А це – можливість обслуговувати себе, здобувати освіту, брати участь в трудовій діяльності і соціальному житті, мати сім’ю та дітей.

  БО «Світла Надія» запрошує охочих розділити радість. Адреса: м.Богородчани, вул. Пераша, 11-а (колишній військовий ліцей). Початок о 11-00.

 • Нагадаємо: Три тисячі пряників розмалювали коломийські діти напередодні Великодня

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!