“Віддайте нам гроші, і ми закриємо борги”, – Руслан Марцінків

 • Сьогодні, 11 вересня, в Івано-Франківську відбулася нарада в голови облдержадміністрації Дениса Шмигаля.

  Керівник ОДА розповів про ситуацію з зупинкою фінансування ОТГ по субвенції на соціально-економічний розвиток.

  Далі Ірина Мацькевич, директорка департаменту фінансів ОДА, описала проблеми із виплатою зарплат в області.

  “Ситуація складна, до кінця року вона може стати критичною. Станом на 1 вересня обсяг кредиторської заборгованості по зарплаті складає 176.1 мільйони гривень, в тому числі понад 50 мільйонів – протерміновані борги”, – сказала Ірина Мацькевич.

  Найбільше боргує міський бюджет Івано-Франківська – 84 мільйони гривень. Є проблеми майже у всіх ОТГ. За словами Ірини Мацькевич, така ситуація виникла через надто розгалужену мережу закладів освіти і медицини – адже працівникам треба платити зарплати.

  Крім того, вона сказала, що чимало ОТГ та міст безвідповідально підійшли до формування бюджетів. Такою заявою обурився міський головв Руслан Марцінків.

  “Заберіть у нас ПТУ, і ми закриємо всі борги. Віддайте нам наші гроші, які ви недофінансовуєте, інсулін віддайте. Ви забрали в громади Івано-Франківська 320 мільйонів”, – відповів на це Руслан Марцінків.

 • Голова Івано-Франківської ОДА Денис Шмигаль закликав Марцінківа припинити емоційно реагувати і подумати, як саме можна вирішити проблему із боргами. Він додав, що подекуди дійсно є незрозумілий розподіл бюджетних коштів.

  “Ми, місцеве самоврядування, зараз як “ізгої”. Але ми газди, ми знаємо як працювати з комуналкою і з грошима. І ми не дамо знущатися з міських рад”, – заявила Роксолана Джура, голова міста Бурштин.

  Нагадаємо, що 163 мільйони, які держава пообіцяла громадам Прикарпаття, хочуть забрати – міські голови занепокоєні.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!