Відійшов у засвіти колишній ректор Прикарпатського університету Богдан Остафійчук

 • Науковцю було 76 років.

  Богдан Остафійчук – член кореспондент НАН України, заслужений діяч науки і техніки України, кавалер Ордена Ярослава Мудрого, професор, доктор фізико-математичних наук, ректор ПНУ (2005-2012 рр.), почесний професор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

  Все своє життя Богдан Костянтинович важко працював і завжди щедро ділився своїми знаннями і дослідницьким досвідом зі студентами, аспірантами, колегами. Він зробив великий внесок у розвиток фізики та створення відомої далеко за межами Прикарпаття наукової школи на базі кафедри матеріалознавства і новітніх технологій Прикарпатського університету, повідомляють у пресслужбі ПНУ.

  «Висловлюємо найщиріші співчуття родині, друзям, колегам та всім, хто мав щастя знати цю Велику Людину. Світла і вічна пам’ять! Нехай його дух залишатиметься завжди серед нас у його здобутках та працях, які він приносив у світ, та у його учнях», – йдеться у співчутті.

  Богдан Остафійчук народився 8 лютого 1948 року в селі Хімчин Косівського району Івано-Франківської області у селянській сім’ї. Після закінчення з відзнакою Рожнівської середньої школи в 1966 році навчався на фізико-математичному факультеті Івано-Франківського державного педінституту, де, після закінчення, працював у науково-дослідній лабораторії.

  З 1972 по 1975 рік навчався в аспірантурі Інституту металофізики АН України.

  У 1975 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук «Електронна структура інтерметалідів типу фаз Лавеса».

  З 1976 року працював начальником НДС Івано-Франківського педінституту, а також доцентом кафедри фізики. Активно працював у галузі фізики твердого тіла, а саме: створення нових антифрикційних кислотостійких матеріалів та захисних покрить на металах і сплавах, здійснював керівництво рядом наукових проектів і тем.

  З 1988 році він організував і устаткував унікальним обладнанням наукову лабораторію фізики магнітних плівок і за конкурсом переходить на роботу в Інститут металофізики АН України на посаду завідуючого лабораторією, зосередивши свої зусилля на дослідженні і модифікації структури і магнітних властивостей монокристалічних ферит-гранатових плівок.

 • Після захисту докторської дисертації у 1993 році був запрошений на посаду проректора з наукової роботи Прикарпатського університету імені Василя Стефаника, одночасно виконуючи обов’язки завідуючого спільною науково-дослідною лабораторією фізики магнітних плівок Інституту металофізики НАН України і Прикарпатського університету.

  Основні наукові інтереси Остафійчука Б.К. були зосереджені в галузі фізики магнітних матеріалів та нанорозмірних систем. Результати, отримані з його участю і під його керівництвом, знаходяться на рівні світових стандартів, а їх практичне застосування дозволило створити генератори і накопичувачі електричної енергії з параметрами, що значно перевищують відомі світові аналоги.

  З лютого 2005 року по лютий 2012 року Богдана Остафійчука було обрано ректором Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

  Наукові здобутки професора Б.К.Остафійчука відзначені Державною премією України в галузі науки і техніки (2002), званням заслуженого діяча науки і техніки України (2005); член-кореспондентом НАН України (2006), кавалером Ордену Ярослава Мудрого.

  До теми: У Міносвіти натякнули на об’єднання франківського медичного університету з ПНУ

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!