Відішов у вічність священнослужитель Франківської Архієпархії УГКЦ Микола Гладенький

 • Отець помер на 87-му році життя та 46-му році священичого служіння.

  Учора, 16 грудня 2023 року, упокоївся у Бозі священнослужитель Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ Микола Гладенький.

  Про це інформує Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, пише “Галицький кореспондент“.

  Отець Микола Гладенький народився 7 серпня 1937 р. у с. Голинь Калуського району Івано-Франківської області. Упродовж 1974-1978 років здобував богословську освіту. Окрім цього, протягом 1968-1972 років навчався у Лісотехнічному технікумі, де здобув спеціальність механіка та будівельника.

  Дияконські свячення отримав у липні 1977 року, свяченичі – у вересні 1978 року.

  У грудні 1989 року після визнання Віри був прийнятий до Української Греко-Католицької Церкви Єпископом Ординарієм Івано-Франківським Кир Софроном Дмитерком і уповноважений виконувати священичий уряд.

  Здійснював душпастирське служіння на різних парафіях Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, зокрема у селах Сеничів, Довжка, Старий Мізунь, Тростянець, Слобода-Долинська, Дубшари, Ріпне, Лицівка.

  Останнім місцем служіння стала парафія Різдва Пресвятої Богородиці, що у селі Кропивник, Долинського протопресвітеріату.

  “Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин, Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії Владика Микола Семенишин та Архієпархіальне управління висловлюють найщиріші слова співчуття та підтримки родині покійного. Вічна пам’ять!”, – йдеться у повідомленні.

  Похоронні богослужіння відбуватимуться у храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці, що у смт Вигода Долинського протопресвітеріату. Неділя, 17 грудня, о 16:00 – священичий Парастас. Понеділок, 18 грудня, об 11:00 – Божественна Літургія та Чин священичого похорону.

  Читайте також: Глава УГКЦ роз’яснив Папі Римському, що міф про “велику” російську культуру перетворився на рашизм

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!