Відомий поет і композитор з Прикарпатя помер після хвороби

 • 18 лютого 2020 року, пізно ввечері у лікарняній палаті на 60-му році життя перестало битися серце відомого композитора і поета Петра Коржа.

  “Снятинщина, Прикарпаття і Україна втратили талановитого сина, справжнього патріота, поета і композитора, автора багатьох пісень, чудових естрадних творів, які є надбанням української музично-пісенної культури”, – пише Снятинська районна рада.

  Петро Корж, уродженець с. Зібранівка, останні роки проживав у місті Снятині, де й працював. Ще у 1978 році почав працювати на посаді художнього керівника Рожневопільського сільського будинку культури, а з 1984 по 2008 роки вчитель музичного мистецтва у загальноосвітніх школах сіл Олешків та Зібранівка Снятинського району.

  В різні роки керував оркестром народних інструментів та кобзарським тріо «Дума», які виступали у містах Івано-Франківської області та Києві, естрадними ансамблями «Покутяни», «Зустріч», «Вишиваночка», жіночим фольклорним колективом «Барви Кулачина».

  Читайте також: На Прикарпатті помер священник з Коломиї

  Петро Корж був нагороджений найвищими районною і обласною відзнакою – «За заслуги перед Покуттям» та «За заслуги перед Прикарпаттям».

  Петро Корж гуртував довкола себе багатьох творчих особистостей, він заснував у районі Спілку самодіяльних композиторів Снятинщини, разом із дружиною Ярославою опікувався справами Творчого клубу імені Назарія Яремчука, який і заснував.

  “Ця світла і життєрадісна людина запам’ятається усім як самобутній музикант і співак, ведучий, автор сценаріїв до багатьох свят, культурних імпрез у місті і селах Покуття. У його домі бували різні люди, відомі українські артисти, співаки, поети, письменники, батьки і діти”, – кажуть в райраді.

  Він є автором поетичних збірок «Служба за три коржики», «Казки від тітки Олі», «На смішній хвилі», поем «Степан Бандера», «Воскресіння», пісенних збірок «Понад Прутом», «Пісні для маленьких християн», «Пори року», «Лети Покуттям наша пісне», «Пісні Петра Коржа та Романа Запаринюка», «Покутяни у вінок Яремчукові». Автор драматичних творів «Ось тобі й приблуда», «Зло – добро, не подолає», «Іван Чорнота», «Микита Кожухар», «Новорічна казка».

  “Петра Коржа знали і любили, його завжди згадуватимуть і пам’ятатимуть як людину, яка до останнього подиху і удару пульсу була вірною своєму Божому покликанню – творити.
  Снятинська районна рада, уся громадськість краю, творча інтелігенція, працівники освіти і культури глибоко сумують з приводу важкої та передчасної втрати талановитої і світлої Людини. Щирі співчуття родині покійного”, – йдеться в повідомленні.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!