Відомий прикарпатець розповів про “Скажене весілля” та виховання сина

 • Відомий український шоумен Юрій Горбунов вважається одним з найбільш популярних і затребуваних сьогодні телеведучих. Він веде проект “Танці з зірками”, задіяний у “Лізі сміху” та знімається у багатьох серіалах. Окрім того , у лютому цього року Юрій Горбунов та його не менш “зіркова” дружина Катя Осадча стали щасливими батьками синочка Івана.

  Про виховання первістка, роботу, думки про розвиток українського кіно зірка “1+1” розповів в інтерв’ю для Styler.

   Чи відчуваються зміни в українському кіно?

  Антрепризи возили росіяни, в кіно знімалися росіяни. Хоча у нас завжди були свої дуже хороші артисти. Якщо треба було обирати між маловідомим українським і відомим російським актором, то обирали останнього. Це коли дзвонять мені з однієї компанії і просять ювілей провести. Називаю їм свій гонорар, на що чую, що для них це дорого, давайте менше і ще менше… А потім хоп – вони беруть Івана Урганта. У якого взагалі неймовірні гонорари, бізнес-класи і тому подібне. Але, мовляв, “ну це ж Ургант”! Коли нарешті це скінчилося, стало зрозуміло, що в Україні є свої висококласні артисти, які можуть і в театрі грати, і в кіно зніматися. Як результат, держава почала виділяти більше коштів на кіно. Важливий сам факт, що фінансування відбувається і лід нарешті пробито. Розпочалася ідентифікація українців як українців! Як на мене, це одне з найбільш важливих позитивних зрушень в нашій країні загалом

  Вірите, що українські фільми будуть широко представлені у міжнародному прокаті?

  Не вірю, а знаю це! Українське кіно приречене на успіх у цілому світі, йому тільки треба дати волю та час, щоб самоутвердитися. Так, можуть бути якісь “проколи”. Але ж треба розуміти, що українське кіно лише нещодавно почало дійсно підіймати голову. До цього ми мали якісь поетичні фільми, якими цікавилося вузьке коло людей. Треба займати нішу масового кіно. На щастя, у нас є актори, режисери і сценаристи, які можуть таке кіно знімати.

  До речі, чули, що ви займаєтеся зараз власним кінопроектом. Чи це дійсно так?

  Так, у мене є проект, я виступаю його продюсером. Для мене це буде перший подібний досвід. Фільм називатиметься “Скажене весілля”, старт зйомок якого запланований на наступний рік. Частину коштів дає держава. Але зараз я не хочу розказувати про усі подробиці. Давайте все робити по черзі. Скажу, що сценарій уже готовий.

  Вас часто запрошують на зйомки фільмів, серіалів, мюзиклів. А як йдуть справи з театральною діяльністю? 

  Так, я 5 років грав у театрі. Але і сьогодні я граю у спектаклі “Медведь и Предложение”, з яким вже три роки гастролюємо і дуже успішно. На жаль, сьогодні не можемо знайти підходящих дат, оскільки ролі виконують відомі актори (Лілія Ребрик, Віталій Борисюк, Ольга Сумська, Олексій Вертинський), усі зайняти. Але коли граємо цю виставу, то вона завжди супроводжується аншлагами. Розумієте, театр забирає дуже багато часу, якого і так не вистачає. Це стосується в першу чергу репетицій. Але як тільки з’явиться якась прогалина, я обов’язково її використаю. Оскільки театр – це для душі. Спілкуючись з акторами, іноді можна почути таке твердження, що театром багато в Україні не заробиш.

  Це міф чи реальність, коли акторам дійсно доводиться зніматися в кіно, щоб заробляти?

  Знаєте, гроші, звичайно, відіграють не останню роль. Але у кожного є своя причина: хтось знімається у кіно через фінансове питання, хтось – ні. Кіно – це ж зовсім інша історія, відмінна від театру. Задіяти свою енергію, світогляд, талант, силу в театрі і кіно – це різні речі. В театрі ти маєш 2 години тримати глядача. Але насправді хороший актор знімається гарно і в кіно, і в театрі. Це вигадки, що з театрального діяча виходить поганий актор кіно і навпаки. Українське кіно і справді переживає важливий підйом, з’являється чимало вітчизняних ТБ-проектів, нових можливостей для наших акторів. Тим не менш, все одно в Україну приїжджають, хоч і зрідка, зніматися російські актори. В свою чергу наших можна побачити в російських проектах.

  Чи варто на таку діяльність реагувати дуже гостро та радикально, або ж залишити людей творчих професій у спокої?

  Акторів, які їдуть зніматися в Росію, я ніяким чином не клеймлю мовляв, зрадники і т.д. В кожного є своя причина, мотивація, кожен має сам розуміти, що він робить. В кожного своя правда. Роблячи якийсь крок, кожен несе за нього відповідальність. Мене не запрошують. А якби запросили, то я б відмовився. Це моя принципова позиція. Так, в якійсь мірі це пов’язано з патріотизмом. По-друге, я ніколи себе затишно в московській шоу-біз тусовці не почував, хоча свого часу туди їздив, працював. Розумієте, та тусовка ніколи не буде “своєю” для мене.

  До речі, під час дискусії щодо мовних квот на ТБ ви також принципово підтримали перехід на 100% україномовне мовлення. А хіба не було дискусії, коли ми переходили на українську озвучку фільмів? 

  Думаю, що сьогодні більшість людей навіть не реагують на те, якою мовою озвучується фільм. Впевнений, якщо питати про це людей, які виходять з кінотеатру, більшість і не згадає, якою мовою їм той фільм показували. Тому що українська нарешті стала звичною, вона все більше на слуху.

  Чи знаходите час на виховання сина?

  Намагаюся. Іноді треба раніше прокинутися, щоб з ним погратися. Але звичайно я сумую за ним просто неймовірно. Коли беру його на руки – світ навколо зупиняється. Весь час дякую Богові, що у мене є син.

  Які принципи важливі у виховані сина?

  Він має бути Мужчиною і Людиною! Яку б він собі професію не обрав, як би не склалося його життя. Він має почути те, що я колись почув від свого діда – як ти будеш ставитися до людей, так і люди будуть ставитися до тебе. Я намагатимусь передати йому це правило.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!