Відомий прикарпатський письменник презентував нову книгу (ФОТО)

 • Сьогодні, 20 листопада, в Іано-Франківську письменник Богдан Томенчук презентував свою книгу “Дві джезви”.

  Як розповів сам автор, у книзі є не тільки нові вірші, а й поезії із шухляди. 

  Колись казав, що раз в рік, щоосені, буду радувати читачів книгою, поки так і є. Ця збірка це фактично щоденник“, – каже Богдан Томенчук.

  Письменник каже, що назвав книг “Дві джезви”, бо ті супроводжували його все життя.

  Першу джезву в житті я побачив у нас в родині. Доживав віку греко-католицький священник. Коли греко-католицьку церкву розбомбили він в православ’я записуватися не хотів. Я як зараз пам’ятаю ті рідкісні часи коли він заварював каву. То була справжня джезва із жовтої бронзи чи міді. Ніколи не забуду як та кава пахла. Навряд я тоді розумів, що таке кава і який її сенс“, – зауважує письменник.

  Ще одну джезву Томенчук запам’ятав, коли мама варила каву. Каже, що все було дуже смачно, і досі пам’ятає той смак.

  Але є й інше трактування назви книги — ми стаємо настільки самотніми у цьому світі, що і каву починаємо пити наодинці”, – зазначає автор.

  Письменниця, професорка Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ольга Деркачова розповіла, що книга складається з трьох розділів.  Це розділ інтимної лірики, розділ філософської та громадянської лірики, і останній — релігійної.

 • Особливістю поезії Томенчука є те, що вірші насичені, а ще вони є двопланові. Спочатку можна читати один план, і насолоджуватися тим, як автор володіє словом. І глибший план — символічний, який потребує більш ретельного читання“, – додає Деркачова.

  Під час презентації грала музика, колективи грали на скрипці. Усі охочі могли придбати книгу та отримати автограф письменника.

  Довідково: Томенчук Богдан Михайлович народився 16 січня 1955 року в с. Ценява Коломийського району Івано-Франківської області. Автор поетичної збірки „Сповідайтесь мої тривоги”; публіцистики „Він був пророком у своїй Вітчизн”. Лауреат премії імені В. Чорновола. Директор Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти.

  Нагадаємо: У Франківську літнім студентам розповідали про відомих письменників

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!