Відповідь на звинувачення ГО “Молодіжна організація “СТАН” у сепаратизмі

 • Громадська організація “Молодіжна організація “СТАН” висловлює обурення випадком, що трапився у суботу, 28 жовтня, біля офісу організації. Представники радикальних сил чинили психологічний тиск на членкинь ГО “МО”СТАН”, вимагали зустрічі з лідером організації. Навідріз відмовившись від зустрічі у публічному просторі, молодики у капюшонах намагались зірвати міжнародний захід за участі представників та представниць 7 країн (США, Німеччини, Йорданії та трьох країн Африки, активістів та активісток з України). Того ж вечора на адресу “СТАНу” посипались звинувачення в сепаратизмі у соціальній мережі Facebook та навіть деяких Івано-Франківських ЗМІ. У зв’язку з цим вважаємо за потрібне дати відповідь на звинувачення максимально відкрито та публічно.

  ГО “Молодіжна організація “СТАН” – недержавна організація, заснована на базі однойменного літературного угрупування.Її основна мета: розвиток відкритого креативного громадянського суспільства через створення та підтримку культурних, освітніх, соціальних та правозахисних ініціатив. До 2014 року остаточно визначений проукраїнський  проєвропейський напрям організації. Люди, котрі не поділяли цих поглядів пішли зі “СТАНу” у тому ж 2014. Команда “Молодіжної організації “СТАН” мріє бачити Україну демократичною країною з різноманітним та стійким громадянським суспільством, котре стоїть на захисті прав людини. Ми засуджуємо окупацію Криму, військову агресію і сепаратизм в Донецькій та Луганській областях.

  Група молодих людей, що заблокувала офіс організації “СТАН” у суботу закидала “СТАНу” сепаратистську діяльність. Ті самі обвинувачення оприлюднені в постах окремих осіб та на сторінках організацій радикального спрямування. Автор(к)и публікацій наводять як аргументи на підтвердження гучних заяв фото членів літературного угрупування “СТАН” під час акцій у Луганську та сучасні знімки Олени Заславської, співзасновниці ГО “СТАН”, котра вийшла з організації у 2014 році, про що зробила публічну заяву. Нині О. Заславська є представницею сепаратиського формування. Проте ні вона, ні Олександр Сігіда, засновник літературного угрупування “СТАН” у 1999, а нині голова так званого “Союзу письменників ЛНР”, не мають жодних зв’язків з організацією, тим більше не мають впливу на її політику.

  За свою проукраїнську позицію ГО «МО СТАН»  постійно піддається критці з боку сепаратиських формувань так званих ЛНР і ДНР.  На початку війни двоє членів організації через свої переконання потрапили у полон. А через подальші спроби російських військових затримати представників організації на захист останніх стала міжнародна фундація «Підтримка правозахисників».

  Сьогодні ГО «МО «СТАН» є членом таких платформ як:

  –       Pan-European network of cultural managers TANDEM, created by European Cultural Foundation and MitOst (membership from 2011);

  –       Ukrainian Diversity Network created by International Organization for Migration (membership from 2012);

  –       Ukraine Lab, network of cultural managers, educators and business innovators, created by NGO «Insha Osvita/Another education» and MitOst (membership from 2014);

  –       Active Citizens Ukraine, network of trainers and facilitators created by British Council (membership from 2015);

 • –       Ukrainian National Platform, created by Eastern Partnership Civil Society Forum (membership from 2017);

  Як експерт з культурної політики та розвитку громадянського суспільства лідер організації Ярослав Мінкін представляє Україну на міжнароднародних самітах та конференціях. “Молодіжна організація”СТАН” реалізовує проекти спрямовані на розвиток молоді, громадянську освіту, захист прав людини, демократизацію українського суспільства. За час роботи в Івано-Франківську випускниками та випускницями навчальних проектів СТАНу стало більш ніж 500 осіб (інформація про ці проекти розміщена на  сайті організації).

  Ми відкриті до діалогу! 30-31 жовтня представни(-ці/ки) ГО “МО “СТАН” перебуватимуть у Києві. Ми готові зустрітися із журналіст(к)ами та правохахисни(-ка/ця) ми для роз’яснення інценденту в Івано-Франківську та позиції організації.

  У середу, 1 листопада, об 11:00, відбудеться прес-конференція у прес-центрі прес-центрі агенії новин GALKA.IF.UA (Івано-Франківськ) на яку організація “СТАН” запрошує представни(ків/ць) медіа та громадськість.

  Раніше ми писали, що небайдужі мешканці, націоналісти та учасники АТО зібралися в Івано-Франківську, щоб висловити протест проти виявів сепаратизму на рідній землі.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!