Відсьогодні в Україні в обіг вводиться нова купюра номіналом 1000 гривень

Відсьогодні Національний банк вводить у обіг банкноту нового найвищого номіналу — 1 000 гривень, пише УНН з посиланням на пресслужбу НБУ.

“Національний банк з 25 жовтня 2019 року вводить у обіг банкноту нового найвищого номіналу — 1 000 гривень”, — вказано у повідомленні.

Так, за розміром і кольором банкнота номіналом 1 000 гривень помітно відрізняється від банкнот інших номіналів. Розмір нової банкноти становить 75х160 мм. Основний колір – блакитний.

Як зазначили у НБУ, банкнота має як елементи захисту паперу, так і інноваційні поліграфічні елементи захисту:

– “віконна” захисна стрічка – частково введена в товщу паперу полімерна стрічка, що має відповідний колір (пурпурний) та яскраво виражений комбінований оптично-змінний ефект. Стрічка містить цифрове зображення номіналу банкноти та тризуба – малого державного герба України. При зміні кута нахилу банкноти спостерігається кінематичний ефект – змінюється напрямок руху фонового зображення стрічки;

– оптично-змінний елемент SPARK, що має кінематичний ефект. При зміні кута нахилу банкноти на ділянках зображення спостерігаються поступові переходи кольорів (від золотистого кольору до нефритового).

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!