Війна очима атовця: у Франківську бійці АТО презентували свої книги

 • Сьогодні, 27 січня, в Івано-Франківську троє атовців презентували свої книги.

  За ініціативи «Обласної асоціації учасників АТО» до Франківська приїхали хлопці, які пройшли війну ще в 2014-2015 роках. Організатор заходу Андрій Фармуга каже, що такі презентації потрібні як і ветеранам, так і безпосередньо суспільству, бо це інформація з перших вуст.

  Загалом сьогодні презентували чотири книги – три авторські, а одна збірка «Чотирнадцять друзів хунти» написана різними письменниками.

  Модератор зустрічі Тарас Прохасько наголосив на тому, що не зважаючи на те, що передувало цій події, головне зараз – література.

  “Адже найкраще відчуття того, що відбувається, передається не аналітикою, а особистими переживання, тобто цією літературою. Тому дивіться на ці книги як на портрет, документ автора, бо це душевні історії, які формують людей”, – каже Прохасько.

  Один з авторів Костянтин Чабала розповідає про свою книгу “Вовче” і каже, що написав про звичайних людей, яких можна побачити на вулицях. Проте автор наголошує, що книжка все-таки художня. Інший же автор Мартін Брест згадує, що п’ять років тому навіть не думав про війну і коли повернувся додому, то довго думав, чи не варто повернутися назад в армію.

  “Коли я описую життя на війні – як воно є, то найстрашніше те, що тебе читають жінки і мами твоїх побратимів і ти не можеш через це написати як все насправді”, – пояснює автор. Окрім того, Мартін каже, що виявляється вони дратують “професійних” письменників, але надіється, що не всіх.

 • “Ця книга набита матами, сміхом, війною, – каже письменник. – А мені роблять зауваження, бо хто ж так пише? Без зав’язки, кульмінації, розв’язки”.

  Також презентував свою книгу “Психи двух морей” Юрій Руденко, який каже, що поставив собі мету – книга має бути цікавою. Період, який він описав – 20 лютого 2014 по 29 серпня, а головне вона написана з реальний історій.

  Читайте також: У Франківську презентували книгу про загиблих бійців АТО

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!