“Він хотів вільної України” – у Франківську відкрили експозицію присвячену Сергію Морозу (фото)

 • Сьогодні, 21 листопада, в Івано-Франіквську в музеї Небесної Сотні відкрили постійну діючу експозицію, присвячену Герою України Сергію Морозу.

  “Я передавала в музей його особисті речі. Тут є аптечка, годинник, ніж, всі речі, якими він користувався в період війни. Також тут є його скриня капелана і особиста Біблія. Мій чоловік завжди був патріотом – виховав патріотичних синів. Він хотів вільної України”, – каже дружина Сергія Тетяна Мороз.

  Розповідає, що створити таку експозицію запропонували керівники музею.

  “Музей функціонує понад чотири роки. Зараз він переходить на інший рівень, ми почнемо висвітлювати історії Героїв України”, – розповідає наука співробітниця Світлана Оришко.

  Додає, що через два тижні у музеї буде нова експозиція, а поки це перша імена виставка.

  Під час відкриття показали фільм за участю Сергія Мороза, знятий режисером з Дніпра, Євгеном Тітаренком. Сьогодні ж це кіно вперше побачили в Івано-Франківську.

 • “У 2016 році я познайомився з Сергієм. Саме він навчав нас медичної справи. Спочатку ми думали, що він нас мучить, але потім, коли потрапив на фронт зрозумів для чого це було. Він для мене був, як духовний наставник”, – ділиться спогадами госпітальєр Андрій Григорчук.

  Нагадаємо, Сергій Мороз – волонтер з Івано-Франківська, доброволець і капелан медичного батальйону “Госпітальєри”. Подружжя волонтерів-госпітальєрів, які рятували людей на Сході – Сергій та Тетяна Морози – зіткнулися зі страшними діагнозами. У них виявили онкологію. 

  Життя Сергія Мороза обірвалося 13 березня. А вже 15 березня, в Івано-Франківську прощалися із волонтером.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!