Віра Бойчук

І людей лікує, і на сцені співає. «Коли ти робиш щось із любов’ю, то ніколи не ділиш і не замислюєшся, що важливіше, – вважає івано-франківський терапевт Віра Бойчук. – Медицина – це моя основна спеціальність, а музика – для душі».

Аби здобути знання в музичній і медичній царинах, дівчина доклала справді титанічних зусиль. Віра співає з дитинства, адже виросла в сім’ї музикантів. Пробувала грати на різних інструментах: гітара, скрипка, фортепіано… І при цьому завжди співала. Найближчим до серця виявився академічний вокал. Кожної суботи школярка їздила на приватні уроки у Львів до оперної співачки. Все, що та говорила, Віра записувала на касетний диктофон, а додому поверталася аж пізно вночі. І так два роки – настільки вона хотіла співати.

Ще навчаючись у школі, Віра бачила своє майбутнє лише в музиці. Однак, поїздивши по конкурсах, франківчанка почала не раз стикатися із зовсім іншою стороною шоу-бізнесу. Наприклад, тим, що для реалізації виконавця йому недостатньо просто добре співати. «Мені стало трохи страшно цілковито цьому віддатися. Почувалася невпевненою у завтрашньому дні, – зізнається лікарка. – Тим паче в академічному вокалі ти завжди залежиш тільки від голосу. Якщо маєш поганий настрій чи захворів або навіть перевтомився, то лишаєшся без професії».

Віра приглянулася до медицини. Кілька разів приходила на чергування до своєї тітки-лікарки. Відчула, що і це заняття їй до снаги. Однак і музику дівчина не бажала покидати. Тому вступила у медичний виш, що у Львові. Адже там також була Львівська національна музична академія ім. М. В. Лисенка, куди наполеглива франківчанка також вступила на підготовчі курси. Віра вчилася одночасно в обох закладах! Як вона все встигала? Це було неймовірно складно!

«Траплялося навіть, що мої одногрупники-медики допомагали – хтось одягав перуку і відмічався замість мене на парі, – сміється артистка. – Звісно, усі лекції я потім вчила вдома до глупої ночі. Тільки сесія в одному виші закінчувалася, в іншому – починалася. Так я бігала туди-сюди аж два роки. А потім зрозуміла, що одразу на обох стільцях довго не всидіти».

На четвертий курс Віра перевелася до івано-франківського медуніверситету. Однак музику все одно не покинула. Вступила ще й на другий курс Інституту мистецтв ПНУ ім. В. Стефаника, який закінчила, до речі, з червоним дипломом.

Зараз Віра працює в університетській клініці і постійно виступає на сцені. «Вокал, як і будь-який інший навик, потребує регулярних занять,– каже артистка-медик. – Якщо ти постійно цим не займаєшся, то не будеш «звучати». Не може бути так, що я довго мовчу, не репетирую, а потім просто взяла і заспівала на сцені. Мають бути систематичні розспівки, адже є м’язова пам’ять. Тим паче я завжди співаю лише наживо».

Віра щонеділі співає в хорі у кафедральному соборі, виступає на концертах, конкурсах і різних урочистостях. Мало того, вже мала три сольні концерти. А 17 травня в обласній філармонії запланований черговий сольний концерт за підтримки медуніверситету, під час якого збиратимуть кошти для дітей із захворюваннями імунної системи. Попередній сольний концерт Віра організовувала в 2014 році в Чикаго, де живе її брат. Таким чином вдалося зібрати аж три тисячі доларів на потреби вояків АТО.

Часом навіть Вірині пацієнти в клініці просять її заспівати. Кажуть, що той спів трохи їх підліковує. До речі, в майбутньому співачка планує глибше дослідити вплив музики на здоров’я людини.

Наталя МОСТОВА

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!