Вода “з’їдає” берег: як у селі на Прикарпатті живуть без дамби

 • За прогнозами синоптиків  на Франківщині у басейнах Прута і Дністра рівень води підніматиметься до 1 метра 30 сантиметрів, каже метеорологиня Тетяна Атаманюк. Минулого року під час повеней вода пошкодила 120 водозахисних споруд.

  Тарас Шкромида живе приблизно за 300 метрів від річки Лімниця у селі Добровляни. Чоловік каже, що після кожної зливи берег поступово руйнується, а вода підступає все ближче до його будинку, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “Суспільне Карпати”.

  “Берегу дуже багато “з’їло”, останніми роками річка при повені навесні чи влітку, уже 10 метрів від мого будинку. Дуже критична ситуація. Переживаємо, що вода на городи вийде і під фундамент буде текти”, — каже Тарас Шкромида.

  Житель Добровлян Василь Федорович каже, що берег річки не укріпили, відтак під час повеней вода щоразу змиває до 50 метрів ґрунту.

  “Якщо вода йде під цей берег, я вже збираю шмаття в машину. Збудував другий поверх, туди виношу холодильники, побутову техніку”, — розповідає Василь Федорович.

  Староста села Леся Красько розповіла, що приблизно 100 будинків перебуває під загрозою підтоплення під час повені.

  “Ми не знаємо, що буде завтра-післязавтра, що буде там у горах, які дощі підуть, і це може становити величезну загрозу для нас, мешканців села. Якщо річка увірветься сюди, то неможливо буде у грошовому еквіваленті оцінити ту шкоду, яка буде завдана мешканцям. Також це величезна загроза життю”, — каже староста села.

  Член виконкому Новицької ТГ Віталій Варварик розповідає, що місцева рада звернулася до Дністровського басейнового управління з проханням укріпити берег Лімниці у Добровлянах, адже грошей громади на такі роботи не вистачить.

  Нагадаємо, Зруйнований міст і розмита дорога: на Верховинщині люди благають про допомогу

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!