У Калуші сьогодні, 3 березня, при в’їзді в місто горить суха трава.
Ввечері полум’я охопило значну ділянку кільця у Підгірках. Рух автомобілів ускладнено через дим, інформує журналіст “Галицького кореспондента“.
Рятувальники повідомляють, що у ці вихідні по всій території України спостерігалася по-справжньому весняна погода. Тож громадяни активно прибирали власні присадибні ділянки, спалювали сухостій, а рятувальники тим часом ліквідовували сотні пожеж на відкритих територіях в регіонах країни. Лише минулої доби було зафіксовано 652 пожежі сміття, трави, залишків сухої рослинності, тощо. На думку людей, зовсім незначні вогнища, як купка сміття чи листя, не несуть у собі ніякої загрози. Проте насправді такі дії можуть стати причиною масштабної пожежі та залишити громадян без власної домівки.
Площа пожеж сухої трави часом досягає кількох тисяч метрів квадратних. Вогонь перекидається на житлові та господарські будівлі, горить людське добро. Причиною таких загорань найчастіше стають люди, які, неграмотно господарюючи, і не здогадуються, якої шкоди завдають довкіллю.
Знищуючи родючий шар ґрунту, горе-господарі саме в такий спосіб намагаються навести лад на присадибних ділянках, на полях та сінокосах. Іноді для виникнення пожежі достатньо навіть непогашеного недопалка, недбало кинутого на узбіччя, а локалізувати загорання та погасити пожежу сухої трави на відкритих територіях непросто, оскільки швидкість поширення вогню – висока, особливо у суху, вітряну погоду.
Тому людям варто замислитись, наскільки небезпечним може стати неконтрольоване спалювання сухої трави та сміття, особливо у весняний пожежонебезпечний період.
Нагадаємо, У Снятині через пожежу в “Укртелекомі” без зв`язку залишились тисячі абонентів