Волонтери, комунальники та гімназисти: у Калуші впорядкували кладовище міста

 • У Калуші напередодні свята Покрови, Дня українського козацтва та Дня захисника поприбирали міське кладовище.

  У прибиранні взяли участь працівники виконавчих органів міської ради та комунальних підприємств, активісти громадських організацій міста, учні старших класів Калуської гімназії ім.Дмитра Бахматюка, пишуть “Вікна”.

  Техніку для вивозу сміття та трави надали комунальні підприємства. Також вони викосили від багаторічних трав значну частину територій.

  На запрошення волонтера Корпусу Миру США Патрісії Дейгнен участь у прибиранні взяли також представники громадської організації «Єврейська спадщина Рогатина», «Львівського волонтерського центру», волонтери Корпусу Миру США в Україні — загалом 20 людей із власними знаряддями праці.

  Громадські активісти впорядкували на старому кладовищі цілу низку поховань, серед яких могила районного провідника СБ УПА Федора Солдата та розпочали реставрацію склепу, де похований парох Калуша о. Володимир Петрушевич (1848-1917). Склеп знайшли і взялися за реставрацію краєзнавці Василь Фіцак та Олександр Коваль, які впродовж кількох років прибирають і досліджують кладовище.

 • Читайте також: На Прикарпатті прибирають та встановлюють хрести на цвинтарях Першої світової

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!