“Вони назавжди у наших серцях”: у Франківську вшанували пам’ять страчених націоналістів (фото)

 • Сьогодні, 15 листопада, в Івано-Франківську відбулося віче-реквієм на вшанування пам’яті розстріляних у 1943 році німецькою окупаційною владою українських патріотів.

  14 листопада 1943 року в Станіславському театрі відбулася прем’єра оперети «Шаріка». Близько 17.30 до залу ввійшли гестапівці, агенти й перекрили всі входи й виходи. Поліція піднялася на сцену і наказала припинити виставу. Коли вороги робили обшуки, то перед задніми рядами знайшли два пістолі й гранати. У коридорі театру пролунали постріли – одного есесівця було поранено. Гестапо затримало близько 100 осіб. 4-ох скрутили й назвали членами ОУН, 15 осіб засуджено до страти. О 13.30 їх вивели під стіну єврейської синагоги і вбили.

  “Ми багато чого не знаємо про ту подію. Наше українське суспільство багато терпіло і багато віддало. Ті, хто віддав життя за Україну – назавжди в наших серцях”, – каже начальник управління внутрішньої політики Ігор Кінаш.

  Оксана Маланюк, донька страченого Олекси, розповіла, що рада тому, що може прийти до пам’ятника та поставити свічку батькові.

  “Батька затримали. Він думав, що якщо він патріот то його будуть поважати, але цього не сталося”.

 • “Нещодавно я дізналася, що його товариш просив його спуститися з вікна по драбині, щоб врятуватися – але він не зробив цього. Він хотів померти за Україну, він більше любив свою країну ніж сім’ю. Батько був вчителем, працював у Старому Лисці”, – розповідає жінка.

  Нагадаємо, у Дем’яновому Лазі вшанували пам’ять жертв сталінських репресій.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!